۱۹۰ برنامه ویژه هفته بسیج در شهرستان صومعه سرا اجرا می‌شود

رشت - ایرنا - فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا گفت : به مناسبت هفته بسیج ۱۹۰ برنامه در بخش‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی  در شهرستان اجرا می شود.

سرهنگ جهانبخش آرمان عصر چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه شعار هفته بسیج  امسال " بسیج پیشرو خدمت و امید آفرین " است افزود: ویژه برنامه ها شامل  ۴۰ برنامه محوری و شاخص و ۱۵۰ برنامه در سطح حوزه ها، کانون ها و پایگاه‌های مقاومت است که از ۳۰ آبان تا ۶ آذر با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

سرهنگ آرمان؛ محرومیت زدایی و خدمت رسانی را از برنامه های اصلی سپاه دانست و افزود: ساخت۳۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هم در دستور کار بود که با استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت سپاه و دستگاه های حمایتی  ۱۹واحد آن در هفته دفاع مقدس تحویل داده شد  و در این هفته نیز سه واحد دیگر با هزینه کرد بیش ازسه میلیارد ریال  بهره برداری می شود.
وی افزود: در این هفته بالغ بر ۴ هزار وعده غذای گرم در بین نیازمندان توزیع می شود و علاوه بر آن هر پایگاه از دو تا ۵۰ عدد بسته معیشتی در روستاها براساس توانایی خود تهیه و در اختیار نیازمندان بویژه افراد آسیب دیده از بحران کرونا قرار می دهد.

وی در ادامه؛ غبارروبی مزار شهدا، دیدار با  خانواده شهدا، ویزیت رایگان در درمانگاه شبانه روزی سردار سلیمانی، شرکت در پویش نذر خون و پویش سلیمانی ها در راستای حل یک تا چند مورد از مشکلات روستا توسط پایگاه بسیج  را از جمله برنامه های این هفته ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه روز ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دستور بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) است، افزود: بسیج یک منظومه فکری و اعتقادی است که عملکردی ماندگار دارد و از این رو در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی فرهنگی و در زمان بحران ها نقش آفرینی می کند.
فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا افزود: از زمان شروع بحران کرونا و در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر در قالب بسته های معیشتی و کمک های مومنانه تا کنون ۱۵ هزار بسته حمایتی در مجموع با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد تومان در این شهرستان توزیع شده است.
وی افزود: توزیع ۳۰ هزار عدد ماسک و مواد ضدعفونی و بهداشتی در سطح مدارس از دیگر اقدامات انجام شده در زمان بحران کرونا بویژه در ایام محرم بوده است.
شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و ۵۵۰ شهید ۱۲۰۰جانباز و ۱۵۰ آزاده و سه شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب نموده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =