اجرای طرح شهید سلیمانی نمونه‌ای از مشارکت بسیج در همه حوزه‌ها است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی، اجرای این طرح را نمونه‌ای از مشارکت‌های بسیج در همه فعالیت‌ها عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در مراسم آغاز طرح شهید قاسم سلیمانی با محوریت آگاه‌سازی محله‌محور مردم در خصوص کرونا تصریح کرد: بسیج همواره در استان برای حمایت از درمان ، پیشگیری و امداد در بحث کرونا پیشتاز بوده است.

وی بیان کرد: در این حرکت پایش و امداد با همراهی بسیج برای مقابله عملیاتی با کرونا از محلات تلاش خواهد شد.

استاندار اردبیل با اشاره به هماهنگی‌های انجام گرفته برای اجرای مناسب این طرح ،همکاری فرمانداران با سپاه و بسیج را یادآور شد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی نیز در زمینه بهداشت و درمان در این طرح مشارکت داشته و از ظرفیت نیروهای دیگر و اقشار مختلف نیز استفاده می‌شود.

بهنامجو گفت: کلیات طرح شهید قاسم سلیمانی به صورت ملی ابلاغ شده و در این استان نیز متناسب با شرایط، اختیاراتی به فرمانداران در زمینه نحوه اجرا تفویض شده است.

وی دقت در اجرای طرح، آگاه‌سازی و ارائه خدمات به مبتلایان کرونایی در این طرح را در کاهش تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا موثر دانست.

استاندار اردبیل شناسایی گروه‌های در معرض خطر و افراد آسیب‌پذیر بالای ۶۰ سال را ضروری دانست و تشریح کرد: با شناسایی افراد در معرض خطر باید اقدامات حمایتی از قبیل کمک معیشتی و خدماتی به این گروه‌ها ارائه و کمک‌ها و بسته‌های حمایتی از کانال سپاه و بسیج به افراد شناسایی شده ارائه شود.

وی فرهنگ‌سازی و الگو بودن در فرهنگ‌سازی اقدامات پیشگیرانه در جریان این طرح را ضروری دانست و خواستار مراقبت نیروهای اجرایی از سلامتی خود و افراد دریافت‌کننده خدمت در خصوص کرونا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =