وضعیت کرونایی ۱۰ شهر آذربایجان‌غربی قرمز است

ارومیه- ایرنا- مسوول اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: وضعیت ۱۰ شهر شمالی و جنوبی استان از جمله ارومیه قرمز است و این روند در کوتاه مدت تغییری نمی یابد.

علی احمد آقاپور روز چهارشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی افزود: این شهرها شامل ارومیه، خوی، سلماس، چایپاره، شوط، پلدشت در شمال استان و سردشت، نقده، اشنویه و میاندوآب در جنوب استان قرمز و در وضع خطرناکی قرار دارد.

وی اضافه کرد: وضعیت شهرهای ماکو و چالدران در شمال و پیرانشهر، مهاباد، بوکان، شاهین‌دژ و تکاب نیز در وضع نارنجی است.

مسوول اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: موفقیت در قطع زنجیره شیوع بیماری کووید ۱۹ در هر منطقه به رعایت پروتکل ها توسط ۹۰ درصد مردم در سه ماه متمادی نیاز دارد که این امر نیز اهتمام جمعی طولانی مدت می طلبد.

وی بیان کرد: همچنین برای کاهش شدت ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا، رعایت ۸۰ درصدی مردم در یک ماه متمادی نیاز است.

آقاپور اظهار کرد: اگر این موارد رعایت نشود، هرچند میزان ابتلا یا شدت آن به صورت نسبی می تواند کاهش یابد، ولی نباید انتظار کنترل بیماری را داشت.

وی گفت: در حال حاضر روند ابتلا به بیماری کرونا در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور، صعودی است و در استان نیز در خوش بینانه ترین حالت به وضع افزایش خطی رسیده ایم.

وی افزود: انتظار نداشته باشیم که روند ابتلا در آذربایجان غربی به سرعت پایین بیاید و فرمول طلایی به جز رعایت سه مورد بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای این امر متصور نیستیم.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود۲  هزار و ۵۰۰ نفر در آذربایجان غربی جان خود را از دست داده و دهها هزار نفر نیز مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =