خدمت بی‌منت از اولویت برنامه‌های هفته بسیج در اردبیل است

اردبیل - ایرنا - معاون فرهنگی و هنری سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: خدمت بی‌منت بویژه در حوزه سلامت امسال از اولویت‌های برنامه‌های هفته بسیج در این استان است.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ اصغر عباس‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا ‌بسیج پای ثابت مبارزه با این ویروس خطرناک بوده ، طوری که تاکنون ۴۷ هزار و ۷۳۵ بسته بهداشتی تولید و در بین اقشار مختلف مردم توزیع کرده است.

وی با اشاره به برپایی ۴۰ مورد ایستگاه سلامت در نقاط مختلف استان توسط بسیج گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار عدد ماسک و ۲۰۰ هزار جفت دستکش توسط بسیجیان استان تولید و در بین آحاد مردم جامعه توزیع شده است.

 وی اظهارداشت: همچنین ۲ هزار و ۳۶۱ دست لباس یکبار مصرف بیمارستانی توسط این سازمان مقدس در مناطق مختلف استان تولید و توزیع شده است.

دبیر ستاد گرامیداشت هفته بسیج استان اردبیل با بیان اینکه بسیج اقدام به سازماندهی افراد برای مبارزه با کرونا کرده است، اضافه کرد: در این مدت هزار و ۲۰۵ گروه پزشکی نیز به مناطق محروم برای درمان اعزام شده است.

سرهنگ عباس‌زاده گفت: بسیج از زمان شیوع ویروس کرونا در جامعه تاکنون یک میلیون و ۸۲۰ هزار لیتر انواع مواد ضدعفونی کننده تهیه و در بین مردم استان توزیع کرده است.

معاون فرهنگی و هنری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل افزود: مراکز درمانی وابسته به سپاه و بسیج استان در هفته بسیج به طور رایگان بیماران مراجعه‌کننده را درمان خواهد کرد.

وی با اشاره به طرح‌های عمرانی سپاه و بسیج استان در حوزه سلامت افزود: درمانگاه خاتم‌الانبیاء پارس‌آباد با هزینه ۹۰ میلیارد ریال امسال همزمان با هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری رسید و بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرک کارشناسان اردبیل نیز با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد و درمانگاه شهید جعفرپور شهرستان گرمی با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال احداث است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =