نخستین نمایشگاه نقاشی مجازی کودکان مبتلا به سرطان برپا می‌شود

تهران - ایرنا - مدیر واحد خدمات حمایتی موسسه خیریه محک گفت: به علت شیوع کرونا در کشور، امسال برای نخستین بار، نمایشگاه نقاشی مجازی کودکان مبتلا به سرطان به صورت مجازی برگزار می‌شود و این رویداد به آنها کمک می‌کند تا برای لحظاتی از فضای بیماری خود دور شوند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا موسسه محک، بهناز آسنگری ضمن تبریک فرارسیدن ۲۰ نوامبر (۳۰ آبان ماه) روز جهانی کودک به همه کودکان جهان افزود: هر سال در روز جهانی کودک، کودکان مبتلا به سرطان بستری در اتاق‌های بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک بستری، منتظر مهمان‌هایی از میان چهره‌های محبوبشان، گروه موسیقی و تئاتر و برنامه‌های شاد بودند و خاطره دلنشینی در ذهن‌شان ثبت می‌شد.

وی ادامه داد: برای مثال سال گذشته «مرضیه برومند» کارگردان، بازیگر و عروسک‌گردان همراه با «آزاده مؤیدی‌فرد» صداپیشه عروسک محبوب «چرا» در این روز، به محک آمدند و با قهرمانان کوچک و صبور در اتاق‌های بازی بیمارستان نقاشی کشیدند و به رسم یادگار روی دیوارهای اتاق بازی نصب کردند.

آسنگری افزود: اما امسال به دلیل جلوگیری از شیوع گسترده بیماری کرونا، حفاظت از کودکان مبتلا به سرطان در برابر این ویروس، به ویژه به دلیل ضعف سیستم ایمنی آنها، رعایت پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی مانع از حضور گروه‌های هنری و برگزاری جشن به شیوه‌های قبلی برای کودکان شد.

مدیر واحد خدمات حمایتی موسسه محک تصریح کرد: اما با باور به اینکه هیچ سختی پایان کودکی نیست، اقدام جدیدی یعنی «برگزاری اولین نمایشگاه مجازی از نقاشی‌های کودکان مبتلا به سرطان» متناسب با شرایط روز جامعه برای روز جهانی کودک برنامه‌ریزی شد و قهرمانان کوچک محک خود در این اقدام مشارکت کردند.
آسنگری گفت:‌ مؤسسه خیریه محک نزدیک به ۳۰ سال فعالیت خود همواره به ارتقای کیفیت زندگی فرزندانش و خانواده‌های آنها در مراحل درمان بیماری و حتی پس از قطع درمان و بهبودی توجه ویژه‌ای داشته است.

وی تأکید کرد: زیر این سقف تلاش می‌شود تا خانواده‌ها چالش‌های کمتری را در مسیر مبارزه با سرطان تجربه کنند و با دغدغه کمتری این روزها را پشت سربگذارند. بدون شک برگزاری برنامه‌های شاد، مفرح و همچنین رویارویی کودکان با چهره‌های محبوب‌شان آن‌ها را برای لحظاتی از فضای درمانی جدا کرده و باعث ایجاد انگیزه و امید در دل‌هایشان می‌شد.

مدیر واحد خدمات حمایتی موسسه خیریه محک با بیان اینکه با شیوع کرونا و ملزم بودن رعایت مسائل بهداشتی برای حفظ سلامت همگان افزود:به همین دلیل این موضوع باعث شد تا در روز جهانی کودک نمایشگاه مجازی را از آثار کودکانمان، در سراسر کشور برگزار کنیم. نکته قابل توجه این بود که نه تنها فرزندانمان در بیمارستان محک بلکه تمام کودکانی که در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان سراسر کشور تحت حمایت محک هستند، به این رویداد دعوت شدند و از شهرهای مختلف در آن مشارکت کردند.
آسنگری در خصوص نحوه برگزاری اولین نمایشگاه نقاشی مجازی کودکان محک افزود: گزیده‌ای از آثار این نمایشگاه مجازی در قالب یک کلیپ در سلسله‌ برنامه‌هایی که بدون نیاز به حضور افراد به مناسبت روز جهانی کودک در بیمارستان محک انجام می‌شود، برای کودکانمان نمایش داده خواهد شد. همچنین این فیلم توسط روانشناسان محک از طریق فضای مجازی در اختیار سایر کودکان از شهرهای مختلف کشور قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به اضافه اینکه فایل صوتی و تصویری قصه‌خوانی نیز توسط هنرمندان یاور محک برای این روز به عنوان هدیه فرزندان محک، تهیه شده که در آن «علی فروتن»، هنرمند محبوب کودکان نیز پیام تبریک خودش را به مناسبت روز جهانی کودک به تمامی کودکان مبتلا به سرطان می‌رساند.
مدیر واحد خدمات حمایتی موسسه خیریه محک با اشاره به ضرورت توجه به کیفیت زندگی کودکان مبتلا به سرطان در هر شرایطی، ادامه داد: سال‌هاست تلاش می‌کنیم تا این مفهوم نهادینه شود که درمان سرطان در هر شرایطی باید ادامه داشته باشد و تمام اعضای خانواده ‌باید در این مسیر حمایت شوند تا با انگیزه و امید با این بیماری مبارزه کنند. اما این روزها که همه به نوعی درگیر مشکلاتی هستیم که کرونا برای ما به وجود آورده، کارکنان، داوطلبان و هنرمندان یاور محک نشان دادند که در روزهای سخت هم می‌شود کاری کرد کارستان.

وی افزود: آنها دغدغه شادی کودکان را در این روزها فراموش نکردند و این اتفاق حاصل عشق همه این عزیزان است. این گونه است که تداوم نیک‌اندیشی همه مردم سرزمین‌مان باعث می‌شود، شادی‌های کودکی همراه با درمان بیماری در شرایط سخت هم ادامه داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =