۲۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 1918
کد خبر: 84115184
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران با رییس مجلس شورای عمان دیدار کرد

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رییس مجلس شورای عمان، بر اهمیت ارتباط گروه‌های دوستی پارلمانی و کمیسیون‌های تخصصی در مجالس دو کشور را مورد تاکید قرار داد.  

به گزارش بخش رسانه‌ای سفارت ایران در مسقط، «علی نجفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران امروز چهارشنبه همزمان با پنجاهمین سالگرد روز ملی عمان با «خالد بن هلال المعولی» رئیس مجلس شورای عمان در محل این مجلس دیدار کرد.  

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار، ضمن تبریک روز ملی عمان به رئیس مجلس شورای این کشور، با وی درخصوص همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

دو طرف با ابراز خرسندی از روابط دوستانه و برادرانه فیمابین، بر تقویت هرچه بیشتر همکاری بین مجالس دو کشور و اهمیت رایزنی بین نمایندگان مجالس ایران و عمان تاکید کردند.

رئیس مجلس شورای عمان با بیان اینکه کرونا مانع دیدارهای حضوری مقامات دو کشور شده، اظهار امیدواری کرد که سفرهای پارلمانی بعد از رفع خطر این ویروس از سر گرفته شود.  

نجفی با اشاره به تشکیل گروه دوستی پارلمانی با عمان در مجلس شورای اسلامی، اهمیت ارتباط گروه‌های دوستی پارلمانی و کمیسیون‌های تخصصی در مجالس دو کشور را مورد تاکید قرار داد.  

رئیس مجلس شورای عمان نیز با اشاره به تشکیل گروه مشابه متشکل از نمایندگان مجلس شورا و مجلس الدوله، بر تقویت گفت‌وگوهای پارلمانی تاکید کرد.

مجلس شورای عمان در سال ۱۹۹۱ با فرمان سلطان قابوس تشکیل شد و هم‌اکنون دوره نهم خود را سپری می کند و ۸۶ عضو دارد که با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.

عمان مجلس دیگری هم به نام مجلس دولت دارد که اعضای آن توسط پادشاه انتخاب می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =