اهمیت کارآفرینی در شرایط کنونی جامعه دوچندان شده است

قزوین – ایرنا – مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمنان، اهمیت کارآفرینی در شرایط کنونی جامعه دوچندان شده است.

به گزارش ایرنا، رضا گروسی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه هفته جهانی کارآفرینی استان قزوین که به صورت وبیناری با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، افزود: هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگ‌ترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که هر سال در اواخر آبان ماه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این رویداد هماهنگ، با برگزاری سمینار، همایش، دورهمی و مسابقه ضمن آشنایی و تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان برای راه‌اندازی کسب و کار شخصی اقدام کنند.

این مسوول گفت: به اعتقاد بسیاری، این کمپین عظیم جهانی، می‌تواند باعث ترفیع جایگاه کارآفرینی در اذهان و افکار شود و مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار در جامعه باشد.

وی گفت: کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد محسوب می‌شود و با حل مسائل و خلق ارزش بالاتر از کسب و کارهای موجود قرار می‌گیرد و در همه زمان‌ها، به ویژه شرایط حساس کنونی با تحریم‌ها و جنگ اقتصادی دشمنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

گروسی گفت: اداره کل تعاون به عنوان یکی از سیاستگذاران حوزه توسعه کارآفرینی و اشتغال استان با هدف شبکه سازی میان بازیگران اکوسیستم کارآفرینی استان شامل بخش‌های دولتی، عمومی، خصوصی، تعاونی و سازمان‌های مردم نهاد وارد عمل شد تا استفاده بهینه از منابع و افزایش بهره وری نیروی کار و سرمایه را برای ایجاد هماهنگی بین اجزای کارآفرینی استان رقم بزند.

گروسی بیان کرد: اجرای برنامه‌های مشترک در این هفته، اقدامی نو و آغاز یک حرکت فرابخشی است که با استفاده از همه منابع استان برای تبیین، تعیین و پیشبرد اهداف در راستای تقویت ارتباط بازیگران اکوسیستم کارآفرینی استان اقدام می‌شود.

وی گفت: استقلال دستگاه‌های اجرایی در برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های خود در هفته جهانی کارآفرینی مطلوب است و باید با استفاده از خلاقیت‌ها برای ارتباط مؤثر با جامعه هدف با اشتراک گذاری تجربیات و رویدادها اقدام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =