دفتر کانون‌های نمایشی پردیس تئاتر تهران افتتاح شد

تهران-ایرنا- دفتر کانون‌های نمایشی پردیس تئاتر تهران با حضور معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و دبیر سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر افتتاح شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پردیس تئاتر تهران، این دفتر با ۶ عنوان کانون پیرامون موضوع‌هایی که تئاتر با آنها دخیل است شامل تئاتر درمانی «حس خوب» با مدیریت «سیدعلیرضا مرتضوی» و «سعیده صفارهرندی»، تئاتر کاربردی موزه با مدیریت «میلاد جباری مولانا»، تئاتر سایه با مدیریت «رضا فقیهی»، تئاتر گَل گَل با مدیریت «رضا بهنامی»، تعزیه با مدیریت «طاها حسین مرادی» و تئاتر توانبخشی «ارمغان» با مدیریت «مینا خان‌محمدی» فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس پردیس تئاتر تهران در این آیین ضمن قدردانی از حضور هنرمندان و همکاری آنان در برنامه‌های این مجموعه گفت: کانون‌های تخصصی نمایشی پردیس تئاتر تهران با هدف عمومی بسط و توسعه تئاتر و استفاده از این هنر در زمینه‌های مختلف و رشد استعدادها و تولید آثار مختلف تشکیل شده است.

«حسین عالم‌بخش» افزود: در این دوران که بیماری کرونا باعث تعطیلی سالن‌های تئاتر شده تولید آثار مختلف در فضای مجازی و دوره‌های آموزشی آنها در این بستر از جمله برنامه‌های کانون‌هاست.

وی بیان کرد: با تلاش کارکنان این مجموعه، پردیس تئاتر تهران مرکز حرفه‌ای تئاتر برای مردم شده است و امیدواریم بتوانیم خدمات فرهنگی گسترده‌تری را به مردم ارائه دهیم.

«حسین مسافرآستانه» دبیر بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز در این آیین گفت: افتتاح کانون‌های نمایشی پردیس تئاتر تهران حرکت بسیار مناسبی در جهت رشد برنامه‌های این مجموعه است و قطعاً تولیدات خوبی را به‌ زودی شاهد خواهیم بود.

همچنین هر یک از دبیران کانون‌های نمایشی پردیس تئاتر تهران توضیح مختصری درباره نوع و نحوه فعالیت خود ارائه کردند و در بخش دیگری از این مراسم نیز هنرمند نقال «ابوالفضل ورمزیار» به اجرای نقالی پرداخت.

«علیرضا زندوکیلی» معاون هنری، «حمیدرضا خونوئی» مدیر مرکز مشارکت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و «سیدمحسن حسن‌زاده» مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی نیز در این آیین که در فضای باز پردیس تئاتر تهران برگزار شد، حضور داشتند.

براساس این گزارش، پخش ۱۰شب تئاتر آنلاین، پخش تعزیه آنلاین در دو دهه محرم و صفر، برگزاری سوگواره نمایشنامه‌خوانی «دردانه» به‌ صورت آنلاین، راه‌اندازی قرارگاه جهادی تئاتر کودکان و نوجوانان با عنوان پویش «تئاتر برای همه بچه‌ها»، رادیو «دراما» با تولیدات آثار نمایشی مختلف در فضای مجازی (۲۳ اثر تاکنون)، کاروان‌های شادپیمایی عروسکی در مناسبت‌های مختلف و... از جمله فعالیت‌های پردیس تئاتر تهران در دوران شیوع بیماری کرونا بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =