تحریم؛ فصل مشترک رویکرد ایرانی- روسی آمریکا

تهران- ایرنا- دومین کنفرانس آنلاین میان خبرگزاری جمهوری اسلامی و خبرگزاری اسپوتنیک روسیه امروز چهارشنبه ۲۸ آبان‌ماه برگزار شد.

کنفرانس نخست به همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و روسیه در مبارزه با کرونا اختصاص داشت و در کنفرانس امروز سیاست‌های ایالات متحده به ویژه طی دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در قبال تهران و مسکو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بخش نخست کنفرانس «محمد موسی کاظمی» دبیر گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری ایرنا به تشریح تفاوت و شباهت‌های شرایط دو کشور در مواجهه با تحریم‌های آمریکایی از سال ۲۰۱۴ به این سو پرداخت.

بخش دوم کنفرانس به سخنان «سهراب انعامی علمداری» کارشناس اروپا- آمریکای خبرگزاری جمهوری اسلامی درباره هجمه رسانه‌های آمریکایی علیه دو قدرت شرقی اختصاص یافت.

در ادامه «ایوان زاخارف» معاون بخش زبان های خارجی خبرگزاری اسپوتنیک تاریخچه‌ای از تحریم‌های آمریکایی ارائه داد و پرسش‌هایی را هم در این زمینه مطرح ساخت.

موسی کاظمی در پاسخ به پرسش زاخارف، تبیین و تعریف اولویت‌ها و منافع مشترک تبلیغاتی-رسانه‌ای کشورهایی چون ایران، روسیه و چین را پیش‌نیاز هرگونه اقدام مشترک برابر تقابل رسانه‌ای غرب دانست.

همچنین در پایان، علمداری به تشریح مولفه‌های روابط ایران با کشورهای آمریکای لاتین و پیامدهای آن در روابط خارجی واشنگتن پرداخت.

مشروح این کنفرانس طی روزهای آینده از نظر خوانندگان خواهد گذشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =