۷۰۷ برنامه هفته بسیج در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

شهرکرد-ایرنا- فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم علیه‌السلام چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با هفته بسیج ۷۰۷ برنامه با محوریت فضای مجازی و رسانه‌ها در پایگاه‌ها، حوزه‌ها، نواحی مقاومت بسیج و ستاد سپاه استان برگزار می‌شود.

سردار پاسدار علی محمد اکبری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان به مناسبت هفته بسیج با بیان اینکه هفته بسیج امسال با شعار "بسیج، پیشرو خدمت، امیدآفرین " نامگذاری شده است، افزود:  برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج در سال‌های گذشته به صورت میدانی برگزار می‌شد و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، این برنامه‌ها به سمت فضاهای دیگر همچون رسانه و فضای مجازی سوق داده شده است.

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس  بسیجیان برای دفاع از کشور حضور فعال داشتند، بعد از جنگ در عرصه سازندگی و محرومیت‌زدایی و امروز در عرصه کمک مومنانه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت دارند.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم(ع) به اجرای همایش تجمع شکوه نیروهای بسیج در پنجم آذر هر سال اشاره کرد و گفت: امسال این تجمع برگزار نخواهد شد بلکه به صورت غیر تجمعی خواهد بود.

اکبری از آغاز طرح سردار شهید قاسم سلیمانی همزمان با هفته بسیج و اجرای طرح محدودیت‌ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: این طرح برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرا می‌شود.

به گفته وی،اجرای طرح ۱۷ ربیع برای ورود بسیج به عرصه مقابله با احتکار و گرانفروشی و طرح امام حسن مجتبی(ع) برای مواسات و کمک مؤمنانه در این هفته نیز اجرایی خواهد شد.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای طرح عملیاتی شهید سردار قاسم سلیمانی در استان برای قطع زنجیره انتقال ویروس، نیاز به فرهنگ‌سازی و اقناع سازی مردم دارد که این امر تلاش و همراهی بیش از حد اصحاب رسانه و معتمدان محلی را برای فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی می‌طلبد.

وی با انتقاد از بی‌تفاوتی برخی از مردم نسبت به رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی با وجود شیوع ویروس کرونا افزود: با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، مقابله و پیشگیری از شیوع این ویروس به صورت کامل‌تری اجرا خواهد شد.

اکبری گفت:در طرح ۱۷ ربیع نیز بسیج و سپاه برای مقابله با احتکار و گران‌فروشی وارد عمل خواهند شد و با محتکران و گران‌فروشان برخود جدی می‌شود.

وی از شناسایی انبارها و مراکز دپوی کالای دارای مجوز اشاره کرد و گفت: به جز این مراکز با انبارهای که کالای مورد نیاز مردم را احتکار کرده باشند، برخورد می‌شود.

به گفته وی،در طرح امام حسن مجتبی(ع) که در راستای مواسات و کمک مؤمنانه اجرایی می‌شود، علاوه بر بسته‌های معیشتی و بهداشتی، تهیه جهیزیه، امکانات و تجهیزات مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی با استفاده از ظرفیت‌های خیرین پیش‌بینی شده است.

فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح مواسات و کمک مومنانه ۶۷۰ میلیارد ریال کمک جمع‌آوری و توزیع شده است و همزمان با سالروز بسیج مستضعفان نیز بسته‌های حمایتی بین افراد نیازمند و  آسیب‌دیده کرونایی توزیع خواهد شد.

وی به اجرای طرح‌های محرویمت‌زدایی و ایجاد اشتغال به عنوان رویکرد جدی امسال بسیج به منظور کاهش بیکاری برای افراد نیازمند و جامعه هدف کمیته امداد اشاره کرد و گفت: در تفاهم‌نامه بین کمیته امداد و بسیج ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال برای این افراد تحصیص داده شده است.

به گزارش ایرنا،۳۰ آبان‌ماه تا ۶ آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =