اتمام حجت فرماندار میاندوآب با مدیران بازارهای دواب

مهاباد- ایرنا- فرماندار میاندوآب‌ با بیان اینکه در شرایط کنونی حفظ سلامت مردم مهم‌ترین اولویت در کشور است، گفت: اکنون که در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا قرار داریم، شاهد عدم تمکین بازارهای دواب این شهرستان به مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم ولی برای مقابله با این امر، با کسی مماشات نداریم.

حسام شیرازه‌محبت روز چهارشنبه در جلسه فرعی ستاد شهرستانی مقابله با کرونا که با محوریت ساماندهی بازارهای دواب برگزار شد، ضمن تقدیر از عملکرد تمامی دستگاه های اجرایی در مقابله با کرونا به‌ویژه مدافعان سلامت اظهار داشت: از مردم قانونمدار شهرستان میاندوآب در اجرای مصوبات ستاد که تاکنون همراهی داشته اند، تشکر می‌کنیم ولی عده‌ای انگشت شمار با رفتارهایشان کام ملت را تلخ کرده اند. 

وی با گلایه از مدیران بازارهای دواب افزود: عدم رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا از سوی هیچ کس قابل اغماض و چشم پوشی نیست و در بحث سلامت مردم با کسی مماشات نداریم.

فرماندار میاندوآب بیان کرد: قرار نیست به خاطر منافع عده‌ای محدود، سلامت کل جامعه تهدید شود و امروز دایر بودن میدان دواب و حضور چند هزار نفری در کنار هم فاجعه به بار خواهد آورد.

شیرازه محبت گفت: برای قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ و جلوگیری از تجمع‌های پرخطر بازار ناچار به تعطیلی بازارهای دواب اعم از سنتی و صنعتی هستیم و بر همین اساس با خاطیان با جدیت و بدون هیچ اغماضی برخورد کرده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

همچنین در این نشست فرمانده انتظامی، فرمانده سپاه، مدیران شبکه بهداشت و دامپزشکی میاندوآب‌ موارد را تشریح و تعهدات لازم‌ از مدیران بازارها اخذ شد.

میاندوآب یکی از قطب‌های دامپروری در آذربایجان‌غربی است و در چهار روز از هفته، پنج میدان دواب در این شهرستان فعالیت می‌کنند و از بیشتر نقاط کشور از جمله تهران، قم، قزوین، شمال و جنوب کشور برای خرید و فروش دام به این شهرستان مراجعه می‌کنند.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۶ هزار و ۴۵۴ بیمار مبتلا به این ویروس در میاندوآب شناسایی شده‌اند.

 به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ از هفته‌های گذشته به طور متوسط روزانه ۲ تا سه نفر براثر کرونا در این شهرستان جان خود را از دست می‌دهند و تاکنون ۲۱۰ نفر در میاندوآب بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین ظرفیت بیمارستان عباسی این شهرستان با بستری بیش از ۱۱۰ بیمار مبتلا به کرونا تکمیل شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =