۶۴ موسسه غیردولتی زیر نظر بهزیستی استان قزوین فعالیت می‌کنند

قزوین -ایرنا- مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: ۶۴ موسسه غیردولتی زیر نظر بهزیستی در زمینه‌های مختلف پیشگیری از اعتیاد، توانبخشی و خیریه در سطح استان قزوین فعالیت می‌کنند.

علیرضا وارثی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:افزایش فعالیت‌ها و مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های بهزیستی، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان بهزیستی استان بوده و برای این مهم برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.
وی افزود: در همین زمینه تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم از ظرفیت موسسه‌های غیر دولتی که در زمینه امور خیریه، مراکز اقامتی و سمن‌ها فعالیت می‌کنند، بهره بگیریم.
این مسوول با اشاره به چگونگی گسترش موسسه‌های غیر دولتی در استان قزوین، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا تعداد تقاضاها برای تأسیس سازمان‌های مردم نهاد و کمپ‌ها کمرنگ شده است ولی در زمینه موسسه‌های خیریه به زودی چند مجوز صادر می‌شود.
وارثی با اشاره به فعالیت‌های موسسه‌های غیر دولتی دفتر پیشگیری از اعتیاد، اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد، انجام مسابقات فرهنگی با موضوع نه به اعتیاد و کارگاه‌های آموزشی در زمینه اعتیاد از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این موسسه‌ها به حساب می‌آید.
مدیر کل بهزیستی استان قزوین اظهار داشت: موسسه‌های غیر دولتی در زمینه‌های توانبخشی و ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی هم فعالیت می‌کنند و ما به دنبال توسعه کیفی این موسسه‌ها برای خدمت رسانی هر چه بهتر به معلولان هستیم.
بهزیستی استان قزوین دارای ۱۱۰ هزار مددجو است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها