جزئیات محدودیت‌های تردد کرونایی در مازندران اعلام شد

ساری - ایرنا - فرمانده انتظامی مازندران جزییات اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در استان را همسو با اجرای طرح ممنوعیت تردد در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی اعلام کرد و هشدار داد که با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود. 

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردارمرتضی میرزایی گفت : با توجه به کارشناسی های انجام شده توسط مسئولان بهداشت و درمان مبنی بر تردد ها و تجمعات غیر ضروری به عنوان یکی از دلایل اصلی شیوع بیماری کرونا ، برنامه ریزی برای اعمال محدودیت های جدید تردد در سطح استان آماده اجرا شده است.

وی با اعلام این که بر اساس دستورالعمل های بهداشتی و پلیس راهور ناجا ، این محدودیت ها در شهرستان های دارای وضعیت قرمز و نارنجی به اجرا گذاشته خواهد شد ، افزود : در مازندران شهرستان ها آمل، بهشهر و ساری دارای وضعیت قرمز و سایر شهرستان ها دارای وضعیت نارنجی هستند.

سردار میرزایی با بیان این که این محدودیت ها از روز شنبه به اجرا در خواهد آمد، گفت : در صورت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرهای دارای وضعیت نارنجی این خودروها در هر ۲۴ ساعت ماندگاری مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و در صورت ورود به شهرهای دارای وضعیت قرمز در هر ۲۴ ساعت ماندگاری مبلغ یک میلیون تومان جریمه می شوند.

وی افزود : ورود و خروج وسایل نقلیه غیر بومی به شهرهایی با وضعیت زرد عادی است و در صورت ورود وسایل نقلیه بومی شهرهای با وضعیت زرد به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز این خودروها نیز جریمه می شوند.

سردار میرزایی با بیان این که محدودیت شامل خودرو های امدادی و درمانی، انتظامی،حمل بار و مسافر نمی شود ، گفت : ممنوعیت های تعیین شده برای کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کار آن ها در یک نقطه قرار ندارد ، هموطنانی که نوبت عمل جراحی دارند و افرادی که دارای احضاریه زمان حضور در موعد مقرر تعیین شده می باشند با ارائه مدارک مثبته اعمال نخواهد شد.

وی افزود : سایر خودروهایی که دارای ممنوعیت تردد نمی باشند ، باید برای تردد در شهرهای فاقد کنارگذر و یا کمربندی از معابر شهری ویژه که برای این منظور در نظر گرفته شده بدون هرگونه توقف در طول مسیر اقدام کنند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به این که برابر ابلاغیه صادره از سوی قرارگاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا، اعمال این قوانین فقط ویژه مبادی ورودی شهر های قرمز و نارنجی بوده و هیچگونه اعمال قانونی در خروجی شهرها صورت نمی پذیرد ، بیان داشت : افرادی که به دلایل مختلف نیاز مبرم و ضروری به تردد در این شهرستان ها دارند می توانند با مراجعه به پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به دریافت مجوز تردد اقدام کنند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =