اعتراض دوباره مردم آلمان به اعمال محدودیت‌های کرونایی

تهران – ایرنا – هزاران نفر از مردم آلمان امروز (چهارشنبه) در مرکز شهر برلین گردهم آمدند تا به برنامه‌های آنگلا مرکل صدراعظم این کشور در زمینه اعمال محدودیت‌های کرونایی اعتراض کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان هیچ یک ماسک بر صورت نداشتند و فاصله اجتماعی را رعایت نکرده بودند.

نیروهای امنیتی آلمان نیز برای متفرق کردن معترضان و جلوگیری از نزدیک شدن آنها به ساختمان پارلمان به محل برگزاری تجمع اعزام شدند.

پلیس آلمان از بابت تکرار حادثه ماه اوت (مرداد ماه) نگران است، زمانی که معترضان به محدودیت های کرونایی به ساختمان پارلمان هجوم بردند و تصویر آن اتفاق در سراسر جهان پخش شد و سیاستمداران مطرح آلمانی آن را محکوم کردند.

بنابر گزارش رویترز، برنامه های مرکل به مقام های دولت وی امکان می دهد تا محدودیت هایی را با هدف جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کووید – ۱۹ در این کشور به اجرا گذارند.

مجلس سفلی و علیای پارلمان آلمان قرار است امروز قانونی تصویب کند که به دولت این کشور امکان می دهد تا محدودیت هایی را در زمینه تماس های اجتماعی، مقررات زدن ماسک، مصرف مشروبات الکلی در مراکز عمومی، تعطیلی فروشگاه ها و توقف رویدادهای ورزشی اعمال کند.

اگرچه اکثر مردم آلمان با جدیدترین موارد قرنطینه برای مبارزه با موج دوم شیوع کووید – ۱۹ موافقت کرده اند، منتقدان می گویند این قانون به دولت این کشور اختیار و قدرت زیادی می دهد و حق شهروندی مردم آلمان را بدون موافقت پارلمان به خطر می اندازد.

حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» حتی این قانون را با قانون مصوب سال ۱۹۳۳ این کشور مقایسه کرده که راه دیکتاتوری نازی ها در دوران حکومت هیتلر را هموار کرد.

آلمان که بزرگترین اقتصاد اروپاست، با مهار شیوع کرونا و آمار پایین مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری در مقایسه با همسایگانش در مرحله نخست شیوع ویروس، مورد تمجید و تحسین گسترده ای قرار گرفت، اما اکنون همچون بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی در میانه موج دوم شیوع کووید – ۱۹ قرار دارد.

آمار ارائه شده در روز چهارشنبه از سوی انستیتو رابرت کخ نشان می دهد که شمار موارد ابتلا به کرونا در آلمان با افزایش ۱۷ هزار و ۵۶۱ نفر به ۸۳۳ هزار و ۳۰۷ نفر رسیده است. همچنین ۱۳ هزار و ۱۱۹ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =