باید مانع بزهکار شدن افراد شویم

تهران - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: اجازه ندهیم افراد خطاکار شوند و از بزهکار شدن آنها پیشگیری کنیم.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، محمدباقر الفت در نشست با کارآفرینان برتر کشور با بیان اینکه با کمک همدیگر باید با آسیب­ های اجتماعی مقابله کنیم، افزود: با مدیریت منابع و کارآفرینی برای آسیب دیده گان اجتماعی از بزهکار شدن و بازگشت به جرم آنان پیشگیری کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه افزود: با همکاری و مشارکت قوه قضاییه با نهادهای مردمی می توانیم یکی از اهداف قانون اساسی را که مشارکت بخش خصوصی و دولتی است محقق کنیم و با بهره برداری از این ظرفیت، بخشی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی را برطرف کنیم.

وی افزود: سمن ها به دلیل اینکه موتور پیشران آنها درون زا است و پیش برنده حاکمیتی ندارند و با بهره مندی از سرمایه و توانایی شخصی و عموما با انگیزه های معنوی پا به میدان گذاشته اند می توانند دست توانمند و پای قدرتمندی برای حکومت باشند.

الفت بیان کرد: اگر در کنار هم قرار بگیریم منافع به مردم می رسد و مزیت فوق العاده ای برای اقشار آسیب پذیری ایجاد می شود و اگر از آنها حمایت نکنیم می توانند برای حاکمیت و بخش خصوصی هزینه تراشی کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به اینکه رییس قوه قضاییه تصمیم گرفته است نهادهای مردمی در 70 درصد فعالیت ها و سیاست های قوه قضاییه مشارکت داده شوند گفت: ورود سمن ها به قوه قضاییه و رسمیت دادن به آنها در بسیاری از کشورهای جهان بی سابقه است.

وی اظهار کرد: می خواهیم ذهن، فکر و اندیشه شما را در کنار توانایی ها و ظرفیت هایی که در قوه قضاییه وجود دارد استفاده کنیم و انتظار داریم پیوند موفق و اثرگذاری برقرار کنیم.

الفت با بیان اینکه نیازمند تجربه، تبحر و توانایی شما هستیم، افزود: می خواهیم برای این همکاری تشکیلات درست کنیم. همچنین به دنبال استمرار این کار هستیم و می خواهیم این همکاری با قالب مشخص، سازمان یافته و ماندگاری رو به ارتقا باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =