معاون وزیر راه: توسعه زیرساخت‌ حمل و نقل مناطق مرزی در اولویت است

ارومیه- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل مناطق مرزی برای ارتقای شاخص های تجارت بین الملل در اولویت این شرکت قرار دارد.

خیرالله خادمی روز چهارشنبه در بازدید از طرح‌های راهسازی پیرانشهر بیان کرد: افزایش ایمنی راه‌های دسترسی به مناطق مرزی، اصل اول توسعه پایدار محسوب می‌شود و این شرکت هم در راستای بهبود وضعیت این بخش، بیشترین تلاش خود را به کار می گیرد.

وی بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل منطقه  مرزی پیرانشهر نیز از جمله اولویت‌های ماست تا از موقعیت جغرافیایی آذربایجان غربی و هم‌مرزی با سه کشور بهترین استفاده به ویژه در بخش تجارت بین الملل استفاده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این بازدید بیان کرد: طرح تعریض و بهسازی ورودی شهر پیرانشهـر به طول ۲.۴ کیلومتر از خروجی شهر آغاز و به سه راهی کارخانه قند منتهی می‌شود.

سیدمحسن حمزه‌لو بیان کرد: هم‌چنین قطعه بعدی  از این سه راهی آغاز و به طول ۵.۵ کیلومتر ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی ساماندهی ورودی شهر پیرانشهر از بهار امسال اجرا شده و در حال حاضر عملیات زیرسازی رو به اتمام است.

وجود پایانه مرزی تمرچین و افزایش حمل و نقل بین المللی در شهرستان پیرانشهر، ضرورت ایمن‌سازی مسیرهای دسترسی را ٢ چندان کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها