۳۳ طرح جهش تولید در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست 

یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک ۳۳ طرح جهش تولید در زمینه های مختلف در این استان در حال اجراست. 

به گزارش ایرنا، سید حشمت الله صمیمی دوست روز چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: ۱۲ مورد از این تعداد طرح مربوط به حوزه کشاورزی، ۹ مورد مربوط به حوزه گردشگری، سه مورد مربوط به حوزه صنعت، یک مورد مربوط به حوزه آب و هشت مورد نیز مربوط به دیگر حوزه ها است. 

وی افزود:  میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح ها بالای ۸۵ درصد بوده و باید همگی آنها تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری برسند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تکمیل و افتتاح این طرح ها منجر به شتاب گرفتن هر چه بیشتر رونق تولید و اشتغال در استان می شود. 

صمیمی دوست عنوان کرد: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد با تمامی همت، توان و ظرفیت برای تکمیل و افتتاح  طرح های جهش تولید این استان تلاش کرده و پای کار باشند.  

وی ابراز داشت: بانک های عامل و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به زنجیره تولید و اشتغال در این استان توجه جدی تری داشته و بخش عمده ای از اعتبارات را به این ۲ حوزه مهم اختصاص دهند. 

صمیمی دوست گفت: برخی از طرح های اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ اعتباری تخصیص ۱۰۰ درصدی گرفته اند و در این زمینه  کمبود منابع مالی وجود ندارد. 

آخرین وضعیت ۱۸ طرح اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست بررسی شد که برخی از مهمترین آنها مربوط به بخش کشاورزی و  شامل پمپاژ آب، سد، ساخت و توسعه شبکه آبرسانی و پرورش ماهی سردآبی است. 

سه مورد از طرح های اقتصاد مقاومتی اولویت دار کهگیلویه و بویراحمد شامل تکمیل جاده ملی پاتاوه - دهدشت، سد تنگ سرخ بویراحمد و  پتروشیمی گچساران است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =