خیران ساخت هنرستان هنرهای زیبا را در سمنان تقبل کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: هنرستان هنرهای زیبا در بخش پسران در استان شعبه‌ و در واحد دختران ساختمان مستقلی ندارد و مشارکت خیران برای احداث ساختمان مناسب ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا، فرشید فلاح روز چهارشنبه در نشست با اعضای انجمن خیرین مدرسه ساز شهرستان سمنان در اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان افزود: سمنان به ساخت هنرستان هنرهای زیبا نیاز دارد، زیرا خانواده ها به تحصیل فرزندان خود در رشته های هنری علاقه‌مندند.

وی گفت: وجود دانشکده هنر در سمنان شرایط مناسبی را برای ادامه تحصیل دانش آموزان در مقاطع دانشگاهی را در رشته های هنری فراهم کرده است و این امر نیازمند کمک خیرین برای احداث ساختمان مناسب برای هنرستان هنرهای زیبا است.

وی با بیان اقداماتی که استانهای دیگر در ساخت هنرستان هنرهای زیبا داشته اند یادآور شد: سمنان در این زمینه نسبت به دیگر استانها وضعیتی خوبی ندارد و این امر به تنهایی از عهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساخت چنین هنرستانی خارج است و باید دستگاههای دیگر از جمله آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز مشارکت و همکاری کنند.

فلاح با تاکید بر نیاز سمنان به داشتن هنرستان هنرهای زیبای دخترانه و پسرانه گفت: رشته هایی که در هنرستان هنرهای زیبا تدریس می شود در دیگر مراکز آموزشی امکان پذیر نیست و این مراکز مجوزی برای فعالیت در این رشته ها ندارند.

وی رشته های موسیقی، نقاشی، مد و لباس، نمایش را از جمله این رشته ها بیان کرد و گفت: هنرستان هنرهای زیبا زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس و فعالیت می کنند و سمنان هم اکنون فقط در بخش دخترانه هنرستانی فعال دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از وجود زمینی در حریم مجتمع فرهنگی هنری کومش برای ساخت این هنرستان خبر داد و خواستار همراهی و مشارکت انجمن خیرین مدرسه ساز در این زمینه شد.

در این نشست با حضور مسوولانی از فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، آموزش و پرورش شهرستان و نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس و نیز اعضای انجمن خیرین مدرسه ساز سمنان، در این خصوص بحث و تبادل نظر شد و از سوی حاضران در پیگیری، و در صورت رفع مشکلات قانونی، قول هایی برای همراهی خیرین برای همکاری در این زمینه ارایه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha