گروه انذار ستاد کرونای پردیس از سوم آذر فعال  می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پردیس گفت: گروه انذار ستاد کرونا در کنار تیم‌های بازرسی با لباس فرم از شنبه، سوم آذر با فعالیت‌های فرهنگی، اطلاع رسانی در مورد کرونا، جلوگیری از تجمعات و توزیع ماسک فعالیت خود را آغاز می‌کند.

«عبدالعظیم رضایی» روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری کمیته مدیریت و مقابله با کرونا اظهار داشت: پیرو دستورجدید رئیس جمهوری و تصمیمات ستاد ملی کرونا  و شیوع بالای بیماری و آمار فوتی‌ها مقرر شد با همکاری مسئولین و مشارکت شهروندان محدودیت‌های جدیدی اعمال و به طور مستمر اجرا شود.

وی ادامه داد: در این نشست که با حضور مشترک اعضای شورای تامین و ستاد کرونا برگزار شد، تشدید بازرسی  و نظارت بر دستور العمل های ستاد مقابله با کرونا که لازم است در شهرستان اعمال شود، مطرح و مصوب شد.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: تیم های بازرسی شهرستان از ماه‌های گذشته با حضور نمایندگان، نیروی انتظامی، بازرسی فرمانداری،شبکه بهداشت و درمان ، اتاق اصناف و بازرسان قضایی گشت مشترک برگزار کردند و تشدید نظارت و بازرسی برای دستور العمل های جدید مقابله با کرونا در سطح شهرستان در نشست امروز مصوب شد.

رضایی با اشاره به سایر مصوبات نشست اظهار داشت: اصناف تنها تا ساعت ۶ عصر اجازه حضور در واحد صنفی خود را دارند و با متخلفین بی توجه به قانون وضع شده، برخورد قانونی می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان پردیس  ممنوعیت تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح نداریم ، اظهارداشت: این محدودیت برای شهرستان پردیس اعمال نمی شود اما از شهروندان و اصناف درخواست وانتظار داریم به دستور العمل های ستاد مقابله با کرونا شهرستان توجه کنند تا به زودی وضعیت شهرستان به سفید برگردد.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: تردد شهروندان پردیسی به تهران مانعی ندارد اما رعایت موارد بهداشتی برای قطع زنجیره بیماری ضرورت دارد.

وی افزود: رده‌های شغلی ۳ و۴  به طور کامل تعطیل و گروه شغلی ۲ تنها تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت هستند و در فعالیت گروه شغلی یک اختلالی ایجاد نخواهد شد.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: دستگاه‌های اجرایی با ظرفیت ۵۰ درصد از نیروها فعالیت می‌کنند و این رویه در دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروری با دو سوم ظرفیت نیروی انسانی اجرایی می شود.

انذار به معنای، آگاه ساختن و ترسانیدن از عواقب امری پیش از فرارسیدن آن است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =