کمیته امداد سمنان ۱۵ هزار سبد حمایتی رفع سوءتغذیه کودکان توزیع کرد

سمنان- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۱۵ هزار و ۲۰۰ سبد حمایتی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت، در قالب برنامه مشارکتی و حمایتی وزارت بهداشت، در این استان توزیع شد.

به گزارش ایرنا، سیده فاطمه تقوی روز چهارشنبه با بیان اینکه در هشت ماهه سال جاری طرح‌های خوبی برای رفع سو تغذیه کودکان نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد اجرا شد، ابراز کرد: یکهزار و ۸۷۵ نفر از کودکان مبتلا به سوءتغذیه و مشمول طرح بهبود تغذیه و مادران باردار و شیرده مشمول و تحت حمایت کمیته امداد استان ساماندهی شده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد سمنان با بیان اینکه این طرح برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال اجرا می‌شود، تاکید کرد: ماهانه به‌صورت میانگین ۱۲۰ هزار تومان در قالب بن‌کارت به خانواده کودکان مشمول و نیازمند بابت تغذیه پرداخت می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: والدین کودکان مبتلابه سوءتغذیه از طریق این بن کارت می‌توانند مواد غذایی موردنیاز کودکان خود را فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان افزود: کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که هدف آن کمک به رفع سو تغذیه در سراسر کشور محسوب می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح ماهانه یکهزار و ۸۷۵ کودک تحت حمایت کمیته امداد استان که مبتلابه سوءتغذیه هستند از سبد غذایی بهره‌مند می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =