قرارگاه خاتم پروژه تونل گردنه الماس خلخال را اجرا می‌کند

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: قرارگاه خاتم سپاه پروژه احداث تونل گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم را اجرا می‌کند.

سیدغنی نظری خانقاه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در نشست نمایندگان و مسوولان استان اردبیل با فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا موضوع احداث تونل با هدف حذف گردنه خطرناگ الماس در جاده ارتباطی همیشه برف و مه‌گیر الماس طرح و مسوولان این قرارگاه برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه بزرگ و حیاتی منطقه اعلام آمادگی کرد.

وی اظهارداشت: بر اساس مفاد تفاهم‌نامه منعقده بین استانداری اردبیل و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) برای تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی استان عملیات اجرایی تونل الماس و بهره‌برداری از معادن پهنه خلخال به شرح مندرج در تفاهم‌نامه پیوست، به قرارگاه مذکور واگذار شد.

نظری گفت: احداث تونل در گردنه صعب‌العبور الماس یکی از مطالبات و نیازهای اصلی مردم این منطقه است که امروزه به مطالبه عمومی ملی و استانی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از عملکرد معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: آقای نوبخت هیچ توجهی به منطقه خلخال و کوثر در تقسیم عادلانه بودجه ندارد.

وی اظهارداشت: رییس سازمان برنامه و بودجه هرآنچه که به مردم خلخال و کوثر در خصوص پروژه عمرانی حیاتی منطقه قول داده بود، عمل نکرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر بتدریج در حال مهاجرت از محل زندگی خود هستند، افزود: بسیاری مناطق روستایی و شهری در حال کاهش آماری از بعد خانوار و منابع انسانی است که این امر نیز برای منطقه بسیار نگران‌کننده می‌باشد.

او نبود زیرساخت‌های مناسب و عدم وجود واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ در منطقه جنوب استان اردبیل و افزایش بیکاری را از عوامل اصلی افزایش مهاجرت ذکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =