دستگیری سارقان لوازم خودرو در تهران؛ از کلیدساز معتاد تا یک زن

تهران- ایرنا- پلیس تهران در دو عملیات جداگانه چهار سارق لوازم خودرو را که سه تن از آنها از جمله یک زن در قالب باند کار می‌کردند و دیگری کلیدساز معتادی بود، با ۷۰ فقره سرقت دستگیر کرد.

به گزارش ایرنا از  اعلام روز چهارشنبه پلیس تهران بزرگ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی از دستگیری ۳ سارق لوازم و محتویات داخل خودرو و کشف ۵۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: در پی افزایش سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو از خودروهای پارک شده در کنار خیابان در محدوده میدان رسالت و محله نارمک، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پایگاه چهارم پلیس آگاهی مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند. 

سرهنگ کارآگاه «سعید مجیدی» با اشاره به اینکه کارآگاهان در تحقیقات میدانی مشخصات ظاهری متهمان را بدست آوردند، توضیح داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارقان ۲ مرد و یک زن است که با همکاری یکدیگر سرقت ها را انجام می‌دهند.

رئیس پایگاه چهارم افزود: مشخصات ظاهری متهمان به کلانتری های سطح حوزه اعلام وگشت زنی‌های انتظامی افزایش یافت تا اینکه ماموران گشت کلانتری ۱۲۷ نارمک ساعت ۱۱ شب شانزدهم مهر ماه به مردی که در حال پرسه زدن در بین خودروهای پارک در جنب مجتمع تجاری رسالت بود، مشکوک شدند.

وی با بیان اینکه در بازرسی بدنی از متهم یک دستگاه ضبط خودرو سرقتی کشف شد، عنوان کرد: ماموران کلانتری برای بررسی موضوع متهم را به کلانتری انتقال که در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد، متهم سابقه‌دار است و مشخصات وی با سارقان تحت تعقیب پایگاه چهارم پلیس آگاهی مطابقت دارد.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تصریح کرد: متهم به نام سامان برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم قرار گرفت و در همان بازجوئی اولیه به ۵۰ فقره سرقت لوازم و محتویات خودرو اعتراف کرد.

وی افزود: سامان در بازجویی پلیسی اظهار داشت، سرقت ها را با همکاری دو تن از دوستانش به نام یزدان و سمیه انجام داده است که هیچگونه آدرس و مشخصات دیگری از همدستانش ندارد.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه مخفیگاه متهمان در محدوده مجیدیه شناسایی شد، اضافه کرد: با شناسایی مخفیگاه متهمان متواری با هماهنگی های قضائی هر دو متهم در مخفیگاهشان دستگیر و پس از انتقال به پایگاه چهارم به همدستی با سامان اعتراف کردند.

 مجیدی افزود : تا کنون ۴۷ تن از مال باخته ها شناسایی شده اند و هر سه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

کلیدساز معتاد با ۲۰ فقره سرقت لوازم خودرو

رئیس کلانتری ۱۱۱ هفت چنار از دستگیری سارق لوازم خودرو با ۲۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: اعتیاد، مرد کلید ساز را دزد کرده‌بود. 

سرهنگ هادی زمانیان در این باره بیان داشت: روز گذشته ماموران گشت کلانتری هفت چنار در حال گشت‌زنی در محدوده خیابان رجب دوست مردی را که با در دست داشتن سیم مفتول در حال باز کردن و روشن کردن خودروی پراید بود مشاهده کردند.

وی عنوان کرد: ماموران گشت انتظامی کلانتری در یک عملیات ضربتی، مردجوان را دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به کلانتری انتقال دادند.

رئیس کلانتری ۱۱۱ هفت چنار با اشاره به اینکه متهم در کلانتری به جرم ارتکابی اعتراف کرد، ابراز داشت: در رصد های اطلاعاتی مشخص شد که وی سابقه دار بوده و به مصرف مواد مخدر اعتیاد شدید دارد.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی های پلیسی به ۲۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد، افزود:  ۱۸ سال است که اعتیاد به مواد مخدر دارد و قبل از آن در کار کلیدسازی فعالیت داشته است.

 زمانیان خاطر نشان کرد: شناسایی مال باختگان و کشف زوایای پنهان پرونده در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =