پروژه محوطه‌سازی فرودگاه مشهد آماده افتتاح شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی گفت: پروژه محوطه‌سازی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد آماده افتتاح ویدئوکنفرانسی توسط رییس جمهوری است.

محمود امانی بنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه با ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار ارزش به روز ٥٦٠ میلیارد ریال در حجم عملیات ١٧٠ هزار متر مربع روز پنجشنبه ۲۹ آبان ماه توسط ریاست جمهوری به صورت ویدئوکنفرانسی بهره‌برداری می‌شود.
وی اضافه کرد: با اجرای این پروژه، دو هزار و ۳۰۰  فضای توقفگاهی خودرو ایجاد شده ‌است، همچنین در این پروژه برای اولین بار فضای توقفگاهی برای افراد معلول ایجاد شده و مسیر دسترسی این افراد به ترمینال مسافربری نیز در نزدیک ترین محل قرار گرفته ‌است. 
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی گفت:ایجاد مسیر عبور آزاد و خط تاکسیرانی در راستای سهولت تردد مسافران از دیگر بخش‌های این پروژه است.
امانی‌بنی افزود: فردا پنج طرح فرودگاهی در سراسر کشور توسط رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح می‌شود و در جریان افتتاح این طرح‌ها، وزیر راه و شهرسازی در فرودگاه شهدای گرگان مستقر خواهد بود و با دستور رییس جمهوری این طرح‌ها وارد مرحله بهره‌بردرای خواهند شد.
قبل از شیوع کرونا روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا می‌شدند و این فرودگاه ۵۴۰ هکتاری پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور بود که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت‌ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =