ایران و اندونزی سازگاری شهرها با نیاز کودکان را بررسی کردند

تهران - ایرنا - نمایندگان ایران و اندونزی در یک نشست مجازی به بررسی راهکارهای افزایش سازگاری شهرها و منطقه ها با نیازهای کودکان پرداختند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری آنتارا نیوز ، جمهوری اندونزی و جمهوری اسلامی ایران در جریان نشستهای آنلاین بین جاکارتا ، بالی و تهران به تبادل تجربه درخصوص رویه های مربوط به سازگاری مناطق و شهرها با نیازهای کودکان پرداختند.

"گوستی ایو بینتانگ" وزیر توانمندسازی زنان و محافظت از کودکان اندونزی در "دنپاسار" بالی در خصوص این نشست که روز سه شنبه بطور مجازی برگزار شد گفت: اندونزی و ایران کشورهای عضو کنوانسیون حقوق کودکان هستند که این مساله تعهد دو کشور به ارتقای حقوق کودکان در ملت سازی فراگیر را نشان می دهد.

این وزیر دولت اندونزی خاطرنشان کرد که تجارب و رویه های تبادل شده توسط دو کشور در زمینه ایجاد مناطق و شهرهای سازگار با کودکان ، شامل یک سیستم توسعه کودک-محور از طریق تعهدات جالب و منابع دولتی ، جامعه ، رسانه و جهان تجاری است.

منطقه یا شهر سازگار با کودک یک سیستم طراحی شده فراگیر و پایدار است که دربرگیرنده اجرای سیاستها ، برنامه ها و فعالیتهایی با هدف تضمین تحقق حقوق کودکان و محافظت از کودکان می باشد.

مقام مزبور اندونزی گفت: منطقه یا شهر سازگار با کودک در واقع تحقق یا تجلی تعهد دولت اندونزی مطابق کنوانسیون حقوق کودک است که در قوانین مختلف در سطح ملی بازتاب یافته است. اجرای آن همچنین وارد قانون 2014 در ارتباط با دولت منطقه ای شده است.

این وزیر اندونزی گفت که قانون دولت منطقه ای در اندونزی بر امور دولتی در زمینه محافظت از کودکان الزامی است و باید توسط دولت و با حمایت جامعه ، رسانه ها و شرکتها اجرا شود.

در جریان نشست مزبور ، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده ابراز امیدواری کرد که اجرای مناطق و شهرهای سازگار با کودک در اندونزی و ایران بتواند نمونه ای در اختیار دیگر کشورهای آسیا قرار دهد.

وی گفت: امیدواریم که کودکان ، زنان و خانواده های ما بتوانند امنیت بیشتر و محیطی سالم را تجربه کنند. ابتکار در این نشست همچنین گفت که امیدوار است دو کشور به تبادل اطلاعات و تجارب در زمینه توجه به کودکان ، زنان و خانواده ها بپردازند.

وی افزود: ایران و اندونزی پس از این نشست باید توجه بیشتری به سلامت جسمی و فکری کودکان معطوف کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha