ورود پلاک‌های غیربومی از اول آذرماه به استان تهران ممنوع است

تهران- ایرنا- معاون عملیات پلیس راهور تهران گفت: برابر مصوبه و تصمیم های ستاد ملی کرونا، از اول آذر ورود پلاک های غیربومی به استان و خروج پلاک های بومی از استان تهران ممنوع است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام پلیس راهور تهران، «محمد رازقی» روز چهارشنبه با بیان اینکه دو نوع محدودیت تردد در سطح استان تهران خواهیم داشت گفت: یک نوع محدودیت همان محدودیت تردد بین استانی است و ورود پلاک های غیر بومی و خروج پلاک های بومی از زمانی که اعلام می‌گردد و همکاران بنده در پلیس راه و پلیس راهور اجازه ورود و خروج به خودروها را نمی دهند.

رازقی گفت: بخش دوم تردد در سطح شهر تهران است که ما در تهران اطلاع رسانی خواهد شد و از زمانی که اعلام خواهد شد تردد در معابر شهر تهران ممنوع می شود و جریمه تخلف این محدودیت نیز پانصد هزار تومان خواهد بود.

 وی افزود: پلیس در این بخش رویکرد ارشادی دارد و هیچ‌گاه قصد اعمال قانون را ندارد ولی اگر اصرار باشد در ورود و خروج غیر مجاز از استان‌ها مجبور به اعمال قانون به مبلغ پانصد هزار تومانی هستیم.

رازقی بیان کرد: این اقدام در راستای آن است که پخش این ویروس کم و متوقف شود و از تردد در زمان‌های اعلامی و محدودیت‌ها به شکل جدی خودداری و فاصله اجتماعی رعایت شود.

معاون عملیات پلیس راهور تهران در خصوص تصادفات در وقت بارندگی گفت: ما فصل بارندگی را پیش روی داریم که می‌بایست به نکاتی در این خصوص اشاره شود از جمله آنکه خودروها در زمان بارندگی فاصله طولی را با خودرو جلویی رعایت کنند و با توجه به اینکه دید در زمان بارندگی کاهش می یابد،رانندگان توجه کافی را به جلو داشته باشند تا از بروز تصادف خودداری شود.

وی گفت: در زمان بارندگی حدودا یک سوم افزایش تصادفات خسارتی و واژگونی را در سطح معابر تهران شاهد هستیم که می توان با رعایت نکات اعلام شده از بروز حوادث خودداری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =