بیماران کلیوی در آستانه اشرفیه چشم به یاری خیرین دوخته اند

رشت-ایرنا-مسئول انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آستانه اشرفیه گفت: بیماران کلیوی در این شهرستان به کمک ها و یاری خیرین و نیکوکار چشم دوخته اند.

امید جلالی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد ۶۵ بیمار خاص دیالیزی و ۱۵ بیمار پیوند کلیه تحت پوشش این انجمن قرار دارند اظهار داشت : بخش دیالیز بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه با زیربنای ۲۰۰ مترمربع دارای ۱۷ دستگاه دیالیز است که تعدادی از این دستگاه ها به دلیل فرسودگی نامناسب اند.

وی هزینه های تامین دارو و همچنین هزینه های رفت و آمد  را از عمده مشکلات بیماران تحت پوشش این انجمن دانست و یادآور شد: بیماران دیالیزی هر هفته  در سه نوبت چهار ساعته در بخش دیالیز بیمارستان کوثر خدمات دریافت می کنند ، ضمن آنکه تعداد ۱۰ پرستار و پزشک نیز در این مرکز فعالیت دارند.

 جلالی در ادامه با اشاره به اینکه انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آستانه اشرفیه فعالیت خود را از  سال ۱۳۹۵ آغاز کرده است افزود: تمامی بیماران کلیوی ( دیالیز و پیوند ) تحت پوشش دارای کارت انجمن بوده و می توانند در تمام کشور از خدمات درمانی بهره ببرند.

وی ضمن تاکید بر نقش خیرین در خدمت رسانی مطلوب به بیماران کلیوی اظهار داشت: طی یکسال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون ریال توسط نیکوکاران در قالب تهیه سبدهای معیشتی در اختیار بیماران کلیوی تحت پوشش قرار گرفته است.

مسئول انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آستانه اشرفیه ضمن قدردانی از حمایت های خیرین و نیکوکاران از آنان خواست تا کمک های خود را در جهت ارائه خدمات به بیماران کلیوی تحت پوشش تداوم دهند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

بیست و چهارم تا سی ام آبان ماه به نام هفته حمایت از بیماران کلیوی نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =