طرح شهید سلیمانی در سیستان‌وبلوچستان اجرا می‌شود

زاهدان- ایرنا- معاون امنیتی انتظامی و سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان‌ وبلوچستان گفت: طرح شهید سلیمانی در راستای ریشه‌کنی ویروس کرونا از اول آذر در سطح استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا محمد هادی مرعشی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی و هم‌اندیشی اجرای طرح تکمیلی مدیریت کرونا اظهارداشت: غربالگری عمومی کرونا تحت عنوان طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج مستضعفان و شبکه بهداشت و درمان از اول آذر در سیستان‌وبلوچستان اجرا می‌شود.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری افزود: در این طرح ردیابی بیماران و افراد در تماس با مبتلایان غربالگری و قرنطینه‌سازی مناسب انجام می‌شود.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: با اجرای این طرح اقدامات گسترده‌تری در خصوص آموزش همگانی مردم در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا بویژه در مناطق کم‌برخوردار و در سطح محلات بیماریابی سریع با انجام تست‌های بیشتر و نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل‌ها و قرنطینه کردن افراد بیمار و مشکوک انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: قطع زنجیره‌ی تکثیر ویروس از طریق بیماریابی با تکیه بر همه ظرفیت‌های انسانی، مخابراتی، فناوری و شبکه بهداشت از اهداف طرح است.

مرعشی خاطر نشان کرد: فرماندهی طرح در مرکز سیستان‌وبلوچستان بر عهده استاندار و در شهرستان‌ها با فرمانداران و فرماندهی عملیات طرح بر عهده فرمانده‌هان سپاه است و ریاست دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان معاون فرماندهی قرارگاه این طرح را دنبال می‌کنند.

وی گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلفند امکاناتی را که فرمانداران برای این اجرای این طرح در نظر دارند در اختیار قرار دهند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: این طرح یک بسیج عمومی است و تلاش و انسجام دستگاه‌های اجرایی در موفقیت طرح بسیار موثر خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =