۹۰ درصد اصناف تایباد پروتکل‌های مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند

مشهد- ایرنا- فرماندار تایباد گفت: بر اساس ارزیابی ناظران ستاد مبارزه با کرونا در این شهرستان ۹۰ درصد اماکن و اصناف تایباد پروتکل‌های مقابله با این ویروس را رعایت می‌کنند.

محسن سیاح روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای اخیر ۳۰۰ مورد بازدید از اماکن و اصناف این شهرستان انجام شده و کارشناسان وضعیت را از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع کرونا مطلوب ارزیابی کرده‌اند.

وی با اشاره به تداوم فعالیت گروه‌های نظارتی ستاد مدیریت کرونا و بازرسان بهداشت شهرستان تایباد در کنترل و نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه داد: با اجرای محدودیت فعالیت گروه‌های مختلف در حال حاضر فقط گروه شغلی یک می توانند فعالیت داشته باشند.

فرماندار تایباد از صدور ۵۰ اخطاریه و تذکر به متصدیان متخلف واحدهای صنفی این شهرستان در چند روز اخیر خبر داد و گفت: حفظ سلامت عمومی در اولویت قرار دارد و با بخشهایی که با رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی، سلامت جامعه را به مخاطره بیندازند با قاطعیت و بدون چشم‌پوشی برخورد می شود.

وی افزود: با اجرا و اعمال محدودیتهای جدید در تایباد تاکنون با ۲۰۰ واحد صنفی متخلف برخورد شده که با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شده اند.

سیاح با اشاره به بازدید از نانوایی های این شهرستان و تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این واحدها ادامه داد: نظارت بر اماکن تجمع مردم بیشتر شده تا از شیوع و گسترش کرونا جلوگیری شود.

وی گفت: طی ۲ هفته گذشته روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان افزایش یافته و نسبت به هفته های قبل افزایش چند برابری داشته است.

فرماندار تایباد روند رو به افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) شهر تایباد را نتیجه جدی نگرفتن بیماری کووید ۱۹ ، کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک، برگزاری برخی مراسم جمعی و رعایت نکردن فاصله اجتماعی دانست و از شهروندان خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، از حضور در تجمع و دورهمی‌ها پرهیز کنند.
هم اکنون ۲ بخش با گنجایش ۴۳ تخت برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان تایباد فعال است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =