هشدار نسبت به سایت‌های جعلی ارایه تأییدیه مدارک تحصیلی

تهران- ایرنا- مرکز حراست وزارت آموزش‌وپرورش درباره راه‌اندازی سایت‌های جعلی ارایه‌کننده خدمات تأییدیه مدارک تحصیلی الکترونیکی، نسبت به سوء استفاده سایت‌های مذکور از اطلاعات کاربران هشدار داد.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مرکز حراست آموزش و پرورش اعلام کرد؛ اخیراً برخی سایت‌های اینترنتی اقدام به جمع‌آوری اطلاعات متقاضیان دریافت تأییدیه تحصیلی می کنند. لذا با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع به اطلاع کاربران می‌رساند که تنها سامانه تایید تحصیلی الکترونیکی به نشانی  emt.medu.ir است و کاربران فقط از طریق این سامانه اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش  پیشتر در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: متقاضیان تأییدیه مدارک تحصیلی از مراجعه مکرر به دفاتر پیشخوان دولت خودداری کنند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به لزوم ثبت درخواست صدور تأییدیه مدارک تحصیلی توسط متقاضیان در سامانه emt.medu.ir و دریافت پاسخ استعلام به‌وسیله دستگاه‌ها از طریق سامانه kemt.medu.ir، (متعلق به وزارت آموزش‌وپرورش)، متقاضیان از مراجعه در این خصوص به دفاتر پیشخوان دولت خودداری کنند.

در ادامه این اطلاعیه تصریح ‌شده است: دستیابی سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها به سامانه kemt.medu.ir پس از مکاتبه و هماهنگی با مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش امکان‌پذیر است.

 برخی از متقاضیان تاییدیه مدارک تحصیلی در روزهای اخیر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده بودند. وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد سازمان ها پس از هماهنگی با مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش می توانند به مدارک دستیابی داشته باشند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اخیرا از راه‌اندازی سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش برای استفاده دانشجویان در فرایند ثبت‌نام در دانشگاه‌ها خبر داد.

بر این اساس نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه های کشور به عنوان استعلام کننده تاییدیه تحصیلی می توانند خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت (GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت (PGSB) دریافت یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر  اینترنت اقدام کنند.

متقاضیان برای مشاهده تاییدیه تحصیلی استعلام شونده (متقاضی یا دانشجو)، کد ملی و کد پیگیری را به سرویس ارایه و تاییدیه تحصیلی دریافت کنند. نهادهای متقاضی برای دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص دریافت سرویس می‌توانند با شماره ۸۲۲۸۳۰۶۳ دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تماس حاصل کنند.

فرایند دریافت تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال ۹۹ به این شرح است که دانشجو به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم) به آدرس  https://emt.medu.ir مراجعه و پس از پر کردن اقلام داده ای، یک کد رهگیری دریافت می کند.

همچنین اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند.

اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می تواند پس از مراجعه به آدرس  https://kemt.medu.ir  وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =