۲۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 84114967
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح برق امید در مازندران شامل خوش‌نشینان نمی‌شود

ساری - ایرنا - معاون امور مشترکین شرکت توزیع برق مازندران گفت که طرح برق امید شامل افرادی که خوش‌نشین محسوب می‌شوند و خانه‌هایشان در استان خانه دومشان به حساب می‌آید ، نمی شود.

بهزاد زینتی روز چهارشنبه در پی برخی گمانه زنی ها در مورد برخوداری ویلاهای افراد بومی یا غیربومی از برق امید ، با رد این گمانه زنی ، افزود : مناطقی که ساکنین غیربومی دارند ، خوش‌نشین به شمار می روند و از فهرست برق رایگان حذف می شوند.

وی گفت : شرکت توزیع برق این مناطق را با بررسی کنتور برق خانوارها مشخص کرده است.

معاون امور مشترکین شرکت برق مازندران افزود : البته در این میان ممکن است خطاهایی هم وجود داشته باشد ، ولی به مرور همه آنها شناسایی می شوند و به طور قطع اجازه برخورداری از برق امید به آنها داده نخواهد شد.

زینتی گفت : شرکت برق سابقه ای از مصرف برق منازل مسکونی به خصوص در مناطق روستایی و ییلاقات در اختیار دارد و بر اساس آن شناسایی افرادی که خوش نشین محسوب می شوند دشوار نیست اگر چه ممکن است در مرحله اول خطاهایی دیده شود.

وی افزود : ملاک بهره مندی از طرح امید یا برق رایگان در درجه اول مصرف ماهانه حداکثر ۸۰ کیلووات ساعت است ، ولی مشترکانی که در این مجموعه قرار می گیرند ، سوابق مصرف برق و سکونتشان مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت برق مازندران روز گذشته اعلام کرد که بر اساس بررسی‎های صورت گرفته ، ۲۳ درصد مشترکان این استان مشمول طرح امید یا برق رایگان شدند که شامل ۳۲۲ هزار مشترک خانگی خواهد بود.

این خبر در فضای مجازی بازتاب گسترده داشت و برخی از کاربران شبکه اجتماعی به دلیل حضور موقتی خانه دومی ها و ویلاداران در خانه های خود در مازندران ادعا کردند که فقط غیر بومیان و خوش‌نشینان از این طرح بهره مند خواهند شد.

استان مازندران دارای دو شرکت توزیع برق مازندران و غرب است که شرکت توزیع برق منطقه مازندران حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک دارد که ۷۰ درصد آنان خانگی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha