معاون دادگستری گیلان: قضات با متصرفان جنگل و دریا برخورد کنند

آستارا - ایرنا - معاون پیشگیری از جرم اداره کل دادگستری گیلان از قضات سراسر استان خواست، با متصرفان اراضی و منابع طبیعی و ملی در بخش‌های جنگلی و ساحلی به شدت برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا احمد آقایی روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب آستارا در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: صیانت از انفال و محیط زیست، همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و حفاظت از جنگل های هیرکانی وظیفه همگانی است و همه باید این موضوع را در اولویت قرار دهیم.

وی ادامه داد: بندر آستارا به دلیل برخورداری از مواهب دریا و حنگل مورد توجه طمعکاران و متجاوزان به انفال قرار می گیرد اما دستگاه قضا در کمال هوشیاری از نوار ساحلی گیلان، از آستارا تا چابکسر محافظت می کند.

وی بیان کرد: نظام قضایی ایران اسلامی بر اساس آموزه‌های الهی است و خروجی آن عدالت و احسان است و توجه به مسائل فرهنگی برای پیشگیری از جرائم مختلف باید مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

معاون ارزشیابی قضات دادگستری گیلان هم گفت: علت افزایش روزانه پرونده های دادگستری، فعالیت گسترده دشمن در مسائل مختلف است و مبانی دینی و اعتقادی جامعه مورد حمله فرهنگی دشمن قرار دارد.

عسگر میرزایی افزود: امروز برای ارتکاب جرم، فضای سایبری در دسترس همگان است و شیوه ارتکاب جرم هر روز در حال تغییر است و همه باید به این مساله توجه کنیم.

فرماندار آستارا هم اظهار کرد: قبل از بسته شدن مرز زمینی این شهرستان به دلیل شیوع کرونا، روزانه چهار هزار نفر از این مرز تردد می کردند و اکنون باید به این شهرستان از همه جهت نگاه ویژه ای شود.

عباس صابر ادامه داد: هر عملی نیازمند یک ضمانت است و امر قضاوت نیز ضامن عدل و عدالت خواهی بوده و قوه قضائیه، تشکیلاتی حق ‌طلب و دادگر است.

امام جمعه آستارا هم بیان کرد: مسئولیت در امر قضا و قوه قضاییه بسیار دشوار و انتظار مردم از این مجموعه، رسیدگی به داد مظلومان است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا اقتدار دادستان و رئیس دادگستری را باعث کاهش جرم دانست و بیان کرد: اقتدار قضایی، لرزه بر اندام مجرمان و افراد ظالم می اندازد و برخوردهای مقتدرانه، جرم را کاهش می‌دهد.

عباس جاذب رئیس دادگستری آستارا هم بیان کرد: در ۴۰ ماه گذشته در دادگستری این شهرستان میزان استفاده از سامانه های الکترونیکی از ۳/۵ به ۹۶ درصد افزایش یافته و به بیش از۶ هزار پرونده رسیدگی شده است و با صدور احکام قضایی، ۱۷۴ هکتار اراضی ملی رفع تصرف و ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر امحاء شده است.

در پایان این آئین، عباس جاذب به عنوان رئیس دادگستری و یاسر همدمی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب آستارا منصوب شدند و از زحمات احمد عبادی رئیس سابق دادگستری و عباس جاذب دادستان قبلی این شهرستان قدردانی شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =