طرح کنترل محله محورکووید ۱۹ موجب دلگرمی مردم می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه باتاکید بر نتیجه بخشی و خروجی‌های مثبت طرح کنترل محله محور بیماری کووید ۱۹ گفت: با اجرای این طرح، مردم حاکمیت و دولت را در کنار خود احساس خواهند کرد و یقینا موجب افزایش مشارکت مردم در این طرح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در نشست استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که با موضوع بررسی شیوه اجرای طرح کنترل محله محور بیماری کووید ۱۹ به صورت وبیناری در وزارت کشور برگزار شد، افزود: نتیجه و خروجی دوم طرح کنترل محله محور ویروس کرونا، کاهش میزان ورودی بیماران به بیمارستان ها خواهد بود که با توجه به کمبود تخت های بیمارستانی و خستگی کادر درمانی، کمک ارزشمندی در مدیریت بحران کرونا است.

وی در ادامه با اشاره به تجربه عملی استان کرمانشاه در اجرای طرح محله محور مدیریت ویروس کرونا تاکید کرد: برای نتیجه بخشی این ابتدا باید موانع و ابهامات برطرف شود و منابع مالی کمک ها همچنین هماهنگی لازم با دستگاه‌ها برای در اختیار قرار دادن امکانات انجام شود.

بازوند در ادامه به بیان نیازمندی ها و امکانات لازم برای اجرای این طرح پرداخت و گفت: اجرای موفق طرح محله محور مدیریت بیماری کووید ۱۹ مستلزم همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی و تامین امکانات برای کادر درمانی و دست اندرکاران اجرای این طرح خواهد بود.
کرونا جان ۱۳ کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: ۱۳ هم استانی دیگر در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به هزار و ۱۲۹ نفر رسید.

مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ۱۳ نفر شامل پنج نفر در کرمانشاه، شهرستان های پاوه، گیلانغرب و روانسر هر یک ۲ نفر و در سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم هر کدام یک نفر می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۳ نفر در استان کرمانشاه با علایم کرونا بستری و ۱۷۱ مورد بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۲۱ هزار و ۳۰۲ نفر با علایم کرونا در استان بستری شدند و ۱۹ هزار و ۱۱۸ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.