۲۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84114955
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲تن بذر کُلزا بین کشاورزان رودبار جنوب توزیع شد

جیرفت - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی رودبار جنوب کرمان از توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم بذر کُلزا بین کشاورزان این شهرستان در راستای افزایش سطح زیر کشت دانه‌های روغنی خبر داد.

به گزارش ایرنا ، محسن سعیدی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، بذرهای هایولا ۵۰، تراپر و دلگان را از جمله ارقام توزیع شده بین کُلزاکاران رودباری اعلام کرد و زمان کشت این محصول را از اوایل آبان تا ابتدای آذرماه دانست.

وی برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی رودبار جنوب را برای کشت امسال کلزا ۵۰۰ هکتار اعلام  داشت و از کشت ۲۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به محصول کلزا تا کنون خبر داد و گفت: طبق برآورد کارشناسان کشاورزی، سطح زیر کشت این محصول با افزایش ۵۰ درصدی همراه خواهد بود.

 مدیر جهاد کشاورزی رودبار جنوب با بیان اینکه کشت محصول استراتژیک کلزا در این شهرستان ادامه دارد، اظهار داشت: امیدواریم با تلاش و نظارت مستمر کارشناسان بر تمامی مراحل کاشت و داشت این محصول و تامین نهاده‌های لازم و استقبال کشاورزان شاهد افزایش سطح زیر کشت و همچنین افزایش عملکرد این محصول در شهرستان رودبارجنوب باشیم.

وی با بیان اینکه کشت غالب منطقه رودبار جنوب گندم است، گفت: کشت دانه‌های روغنی کلزا در تناوب با کشت گندم می‌تواند باعث حاصلخیزی اراضی، کاهش آفات و بیماری‌ها و در نهایت افزایش عملکرد غلات شود. 

شهرستان رودبار جنوب در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.