۲۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84114937
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان سردتر می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته هوای زنجان طی روزهای پنجشنبه و جمعه در اغلب مناطق به زیر صفر خواهد رسید.

حسین سلطانی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: امروز /۲۸ آبان ماه/ شرایط جوی نسبتا پایداری بر استان زنجان حاکم است و تا جمعه شب بارش باران و برف در زنجان، اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه روز گذشته در ارتفاعات و مناطق سردسیر و کوهستانی زنجان از جمله منطقه ارمغانخانه، بارش برف را داشتیم، اظهار داشت: در حال حاضر نیز برخی ارتفاعات زنجان محصور در برف است و برودت هوا، اجازه آب شدن برف ها را نمی دهد.

سلطانی با بیان اینکه جمعه شب سامانه بارشی جدید وارد منطقه و استان خواهد شد که پیش بینی می شود در ارتفاعات و مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف باشد، تصریح کرد: در زمان حاضر دمای فعلی شهر زنجان سه درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت 2 درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

وی به کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: سجاس از توابع شهرستان خدابنده با دمای ۱- درجه و گیلوان در شهرستان طارم با ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقطه این استان به ثبت رسیدند.

سلطانی ادامه داد: کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه های هواشناسی استان در طی مدت یاد شده به ترتیب در سجاس ۱- و ۱۰، صائین قلعه ۰ و ۱۰، قیدار ۰ و ۸، ابهر ۰ و ۸، حلب ۰ و ۱۴، خیرآباد ۰ و ۹، خرمدره ۱ و ۸، فرودگاه زنجان ۱ و ۱۰، باش قشلاق گرماب ۱ و ۱۲، دندی ۲ و ۱۳، زنجان ۲ و ۱۱، دانشگاه زنجان ۲ و ۱۲، پری ۲ و ۸، زرین رود ۳ و ۱۲، گرماب ۳ و ۱۱، نیک پی ۳ و ۱۲، ماه نشان ۶ و ۱۱، آببر ۸ و ۱۴ و گیلوان ۱۰ و ۱۷ درجه سانتیگراد گزارش شد.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =