شرایط سختی برای واردات وسایل ورزشی داریم

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی کمیته ملی‌پارالمپیک گفت: گلایه برخی از ورزشکاران از نبود تجهیزات با استاندارد جهانی را درک می‌کنیم اما شرایط سختی برای واردات داریم و برخی از وسایل مورد نیاز ورزشکاران هنوز در گمرک هست.

به گزارش ایرنا، «محمد تابع» روز چهارشنبه در نشست خبری با تشریح برنامه‌های کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام ورزشکاران به توکیو اظهار داشت: روز گذشته در جلسه ستاد بازی‌های پارالمپیک،  حاضران بر پیگیری راهبردهای گذشته تاکید داشتند و اولویت‌ اعزام‌ها همان ملاک‌های چهارگانه‌ای بود که مورد نظر کمیته است. تاکنون ورزشکاران ۹ رشته سهمیه پارالمپیک را کسب کرده‌اند. تنها در دوومیدانی شانس کسب سهمیه داریم و امیدوارم که ورزشکاران بتوانند چند سهمیه دیگر را کسب کنند.

وی افزود: تاکنون در رشته‌های دوومیدانی، جودو نابینایان، وزنه‌برداری، والیبال نشسته زنان، تیروکمان، تیراندازی، قایقرانی بخش کانو و پاراتکواندو سهمیه کسب کردیم. البته ورزشکارانی که در گزینشی‌ها شرکت می‌کنند هم باید سهمیه کسب کنند و هم کلاس‌بندی لازم و مورد تایید کمیته بین‌المللی را به دست آورند. ورزشکارانی که نتوانستند سهمیه پارالمپیک را کسب کنند در لیست اعزام قرار ندارند باید برای بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو تلاش کنند تا بتوانیم جایگاه ایران را در جدول توزیع مدال‌ها ارتقا دهیم.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به محدودیت‌های کرونایی گفت: تلاش بر این است که سلامت ورزشکاران در اولویت قرار گیرد و چند اردو در شهرهایی که در وضعیت سفید قرار دارند برگزار کردیم اما با اعلام دوباره محدودیت‌ها اردوها تعطیل شد چرا که تابع دستورات ستاد ملی ‌مبارزه با کرونا در ورزش هستیم.  

وی همچنین در خصوص انتقادات نسبت به نحوه رکوردگیری دوومیدانی‌کاران گفت: طبق پروتکل و در هر ۳ یا ۴ ماه یکبار سنجش می‌شوند. این سنجش فقط بدنی نیست، بلکه شامل سایر موارد هم است.  می‌خواهیم ثبات آنها را بدانیم و این مساله باید رصد شود. با توجه به شرایط کرونا و عدم انجام تمرینات در شرایط عادی،  رکوردها خوب نبود و شاهد اُفت بودیم. به هر حال شرایط دوومیدانی با سایر رشته‌ها متفاوت است. باید اسامی قطعی آنها را نیمه اول فروردین اعلام کنیم.  

استفاده ورزشکاران از وسایل استاندارد یکی دیگر از موضوع‌های مورد نظر دبیر اجرایی کمیته ملی‌پارالمپیک بود. تابع در این زمینه گفت: از یک سال قبل به فکر تجهیزات برای نفرات اعزامی بودیم. تجهیزات دوومیدانی از شرکت نوردیک تهیه شده اما برای ورود به ایران مشکل وجود دارد. همچنین قایق «شهلا بهروزی» در گمرک ایران معطل مانده است. به هر حال شرایط خاصی وجود دارد و اینکه ورزشکاران نمی‌توانند با وسایل استاندارد تمرین کنند.

دبیر اجرایی کمیته‌ ملی‌پارالمپیک درباره اردوی متمرکز در تهران اظهار داشت: از مصوبات ستاد کرونا تبعیت می‌کنیم و حتی سختگیرانه‌تر پیگیری می‌کنیم. اولویت اول، دوم، سوم کمیته پارالمپیک سلامت ورزشکاران است و باید اردوها در شرایط و زمانی برگزار شود که اولویت، سلامتی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =