۱۳ گروه انباری بوشهر کالاهای خود را در سامانه جامع ثبت کنند

بوشهر-ایرنا- معاون نظارت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: صاحبان حقیقی و حقوقی انبارها و سردخانه‌های ۵۱ قلم از ۱۳ گروه کالایی از ۲۵ آبان ماه نسبت به ثبت موجودی خود در سامانه جامع انبارها اقدام کنند.

 رضا جمالی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از تاریخ پانزدهم آبان ماه اعلام موجودی انبارها و مراکز نگهداری کالا به صورت دستی امکان پذیر نیست و اعلام موجودی خارج از سامانه جامع انبارها فاقد اعتبار است.

وی افزود: ۵۱ قلم کالا از ۱۳ گروه کالایی مشمول الزام ثبت در این سامانه است که مواد پروتئینی شامل گوشت، مرغ و تخم مرغ، حبوبات، غلات، آهن آلات، سیمان، کاغذ، رب گوجه، ماکارونی، روغن، نهاده‌های دامی، لاستیک سبک و سنگین، شکر و قند از این دسته‌اند.

معاون نظارت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تاکید کرد: در صورت مواجهه تیم‌های نظارتی با انبار و کالای ثبت نشده در این سامانه براساس قوانین و آئین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شیوه نامه تشدید مبارزه با اختفا، احتکار و امتناع از عرضه با واحد متخلف برخورد قانونی می‌شود.

جمالی ادامه داد: هر شخص حقیقی و حقوقی فعال دارای انبار کالا مکلف به ثبت اطلاعات خود در این سامانه است و در غیر اینصورت فعالیت‌های وی قانونی نخواهد بود زیرا فعالیت انبارها بدون وارد کردن اطلاعات در این سامانه و شناسایی هر کالایی خارج از این شبکه، قاچاق، احتکار، گرانفروشی و توزیع نامناسب تلقی می‌شود.

وی اضافه کرد: سامانه جامع انبارها به منظور شناسنامه دار کردن همه انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان بوشهر با هدف شناسایی کالاهای قاچاق و شفاف سازی فرایند توزیع راه‌اندازی شده‌است و تاکنون هفت هزار و ۴۰۰ انبار در استان به ثبت رسیده‌است.

معاون نظارت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یادآورشد: مالکان انبارها و سردخانه‌ها برای ثبت کلاهای مشمول خود در سامانه به آدرس https://www.nwms.ir مراجعه کنند.

.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =