مساجد و نماز جمعه‌های خراسان رضوی دو هفته تعطیل می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط فعلی مساجد و نماز جمعه‌ها در تمامی شهرها با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از ابتدای آذر ماه به مدت دو هفته تعطیل است.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر مهدی قلیان با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر اعمال محدودیت ها متناسب با وضعیت روند بیماری کووید-۱۹ در شهرها از ابتدای آذرماه افزود: در شرایط قرمز، حضور کارکنان دستگاه های ارائه دهنده خدمت ضروری تا یک دوم و در سایر ادارات تا دو سوم کاهش می یابد.
وی ادامه داد: در شهرهای با وضعیت نارنجی حضور کارکنان در ادارات خدمات دهنده ضروری تا یک سوم و سایر ادارات به میزان یک دوم  و در شرایط زرد حضور کارکنان در ادارات خدمات دهنده ضروری به صورت کامل و در سایر ادارات به صورت یک سوم خواهد بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: برگزاری نشست ها در ادارات در شهرهای با شرایط قرمز تا ۱۵ نفر، در شرایط نارنجی تا ۲۰ نفر و شرایط زرد تا ۳۰ نفر با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی بلامانع است.
قلیان افزود: تمامی فعالیت های آموزشی و مدارس به صورت غیر حضوری و با حضور یک سوم مسوولان سامانه آموزشی است.
وی در خصوص فعالیت اصناف نیز گفت: در شرایط قرمز رده های شغلی ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل و تنها گروه یک مجاز به فعالیت است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در شهرهای با شرایط نارنجی فعالیت اصناف گروه های ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل و فعالیت گروه های یک و دو مجاز است.
قلیان تاکید کرد: در شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی هیچ خودروی بومی اجازه خروج و  هیچ خودرو غیر بومی اجازه ورود ندارد و شرکت های هواپیمایی هم به افراد مبتلا تا ۱۴ روز اجازه فروش بلیط ندارند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این محدودیت ها هر دو هفته یک بار تا پایان سال مورد ارزیابی و بازبینی قرار خواهد گرفت.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت این استان خدمات بهداشتی و درمانی را در چارچوب فعالیت دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور دریافت می‌کنند.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت۴۸۰ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید -۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۹۴۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =