رضایی: حقوق ورزشکاران پارالمپیکی از دی‌ماه کامل پرداخت می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک گفت: تعویق یکساله پارالمپیک موجب شد تا حقوق ورزشکاران شانس مدال کامل پرداخت نشود اما از دی ماه به تمام ورزشکاران اعزامی با توکیو حقوق کامل تعلق می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، نشست خبری دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و سرپرست کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک توکیو امروز (چهارشنبه) به صورت آنلاین برگزار شد. در این نشست «هادی رضایی» اظهار داشت: روز گذشته جلسه ستاد بازی‌های پارالمپیک توکیو برگزار شد و موارد مختلفی مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه همچنان تاکید بر اعزام کیفی‌گرایی و چهار گروه هدف نیز مورد بررسی قرار گرفت. ورزشکاران شانس کسب مدال طلا، نقره، برنز و ورزشکاران قهرمان آسیا به بازی‌های پارالمپیک توکیو اعزام خواهند شد. همچنین محدودیت اعزام‌ها به توکیو و شرایط کرونایی ورزش مورد بررسی قرار گرفت.  

سرپرست کاروان اعزام ایران به توکیو ادامه داد: امروز نیز جلسه آنلاینی با حضور ۱۷۵ کشور عضو کمیته بین‌المللی پارالمپیک برگزار و محدودیت‌هایی از سوی این نهاد ورزشی به اعضا اعلام شد. محدودیت‌هایی که شامل اعزام همراهان ورزشکاران است. در این محدودیت‌ها شمار خبرنگاران، کادر فنی و همراه ورزشکاران باید تعدیل شود، چرا که در سالن‌های برگزاری رقابت موضوع فاصله اجتماعی به شدت در دستور کار قرار دارد. در این جلسه نیز مباحثی در مورد سالن، خوابگاه، غذاخوری و همراه ورزشکار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. البته شمار ورزشکاران اعزامی و کسانی که کسب سهمیه کردند کاهشی از سوی IPC صورت نگرفته است. امیدوارم که تیمی از فوتبال پنج نفره انصراف دهد که ما بتوانیم تیم ایران را به توکیو اعزام کنیم.  

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد: پیش از این هم مجوز داده بودیم که جودوکاران همراهِ تمرینی داشته باشند. آنها حتی در کیش که اردو داشتند، حریف تمرینی داشتند. به نظرم این موضوع هم شدنی است و کمیته پارالمپیک هم هزینه‌هایش را پرداخت می‌کند.

دبیر سابق کمیته ملی پارالمپیک همچنین گفت: قرار بود با توجه به شرایط کرونا ۵۰ درصد حقوق ورزشکاران شانس کسب مدال طلا پرداخت شود اما روز گذشته مصوب شد حقوق ورزشکاران به صورت کامل در سه ماه آخر سال پرداخت شود. البته در بحث سلامت،  سامانه خوداظهاری ورزشکاران را راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم بر روند سلامت آنان نظارت داشته باشیم. با توجه به شرایط کرونایی و تعویق یکساله پارالمپیک تا آخر آذرماه به ورزشکاران شانس کسب مدال طلا سه میلیون تومان پرداخت خواهد شد،   اما در سه ماهه آخر سال به آنان ۶ میلیون پرداخت خواهیم کرد و این حقوق کامل آنها است. برای ورزشکاران نقره و برنز نیز این قانون صدق می‌کند.  

سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو درباره شرایط اعزام ورزشکاران تصریح کرد: شاید دیگر مسابقه‌ای برای کسب سهمیه برگزار نشود و اعزام براساس کلاس‌بندی و رنکینگ صورت بگیرد. برای شنا مسابقاتی وجود ندارد و این رشته در لیست اعزام نیست.

رضایی با اشاره به خبرهایی در مورد انتخاب جانشین برای مرحومه «راضیه شیرمحمدی» افزود: کسی که قرار است جانشین وی باشد باید در ۲ سال گذشته براساس قانون کمیته بین‌المللی پارالمپیک کلاس‌بندی را کسب کرده باشد و اگر آنجا تایید شود باید با مولفه‌های کیفی‌گرایی نیز همخوان باشد.  

شیرمحمدی ورزشکار تیراندازی  عضو تیم ملی تیراندازی با کمان جانبازان و معلولان ایران بود که تیر ماه سال گذشته درگذشت. او سهمیه پارالمپیک توکیو را کسب کرده بود و این سهمیه به نام فرد و ورزشکار نیست بلکه به نام کمیته ملی‌پارالمپیک ایران ثبت شده است و ورزشکار دیگری را می‌توان جایگزین او کرد.  

سرپرست کاروان ایران در پایان تصریح کرد: حدود یکسال است که برای «شهلا بهروزی‌راد» قایق خریداری کردیم که در گمرک منتظر ترخیص است امیدوارم مسوولان هماهنگی لازم برای ترخیص این وسایل انجام دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha