نگارخانه شهرستان زیرکوه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

بیرجند - ایرنا - فرماندار زیرکوه گفت: ساختمان نگارخانه این شهرستان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پس از تجهیز در دهه فجر امسال به بهره‌بردای می‌رسد.

محمدحسین عربشاهی روز چهارشنبه در بازدید از نگارخانه در دست احداث شهر حاجی آباد افزود: عملیات اجرایی این طرح عمرانی با زیربنای ۳۰۰ متر مربع در ۲ طبقه از سال ۹۳ آغاز شد.

وی عنوان کرد: تاکنون در اجرای این طرح ۶۱۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن به ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است که در صورت افتتاح هنرمندان شهرستان به بهترین شکل می‌توانند آثار و محصولات خود را به نمایش گذاشته و به معرفی خود و آثارشان بپردازند.

فرماندار زیرکوه گفت: اعتبار خرید تجهیزات تخصصی نگارخانه از جمله نور و صدا توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ابلاغ شده که در صورت خرید این تجهیزات این طرح در دهه فجر ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: نگارخانه شهر حاجی آباد به دو منظور طراحی شده که علاوه بر سالن نمایشگاهی در طبقه دوم نیز کارگاه‌های مختلف برای برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.

عربشاهی اظهار داشت: این نگارخانه یکی از خواسته‌های مهم هنرمندان شهرستان زیرکوه بوده که با حمایت دولت تدبیر و امید امروز از پیشرفت بالایی برخودار است.

شهر حاجی آباد مرکز شهرستان مرزی زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha