۲۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84114815
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اوباما: ترامپ با رویکرد قبیله‌ای شکاف در آمریکا را افزایش داد

تهران - ایرنا - باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گوید که دونالد ترامپ با رویکرد قبیله‌ای در حاکمیت و اداره کشور، شکاف در ایالات متحده را شتاب بخشیده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از «فرانس تی. وی. انفو»، اوباما در گفت و گو با شبکه «فرانس ۲» تصریح کرد: در ایالات متحده واقعا شکاف ایجاد شده است. من معتقدم که جو بایدن و کامالا هریس نمایانگر بازگشت به برخی استانداردها هستند. همچنین احیای حقوق شهروندی یک ضرورت است.  

او می‌گوید از این که حتی رسانه‌های بزرگ ترامپ را قادر به جلب توجه و افزایش مخاطب با کلیک کردن بر اینترنت می‌دانند، متعجب است. اوباما گفت من این انتظار را نداشتم که دونالد ترامپ بسیاری از مردم جهان را هیجان‌زده کند.

چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا اذعان کرد از این که اینقدر سریع نظریه‌های توطئه و ایده‌های دیوانه‌وار ترامپ از سوی بخش بزرگی از مردم جدی گرفته شود متعجب نیست.

رییس جمهوری پیشین آمریکا دو روز پیش در گفت و گو با شبکه سی بی اس با اشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت اینکه هر کاندیدا بیش از ۷۰ میلیون رای دریافت کند نشان دهنده اختلاف عمیق در کشور است.

باراک اوباما پیش از این در گفت و گوی اخیر خود با بی. بی. سی گفته بود: شکاف در ایالات متحده نسبت به چهار سال پیش که دونالد ترامپ در انتخابات پیروز شد بسیار بیشتر شده است.

او به بی. بی. سی گفت که در چهار سال گذشته چند دستگی و شکاف در جامعه این کشور افزایش یافته و پیروزی بایدن، آغازی برای التیام و ترمیم زخم‌ها و شکاف هایی است که در دولت ترامپ بر پیکر آمریکا وارد شده است.

او تاکید کرد که خشم و ناراحتی بین جوامع شهری و روستایی در آمریکا، مهاجرت، بی‌عدالتی‌هایی نظیر نابرابری و تئوری‌های توطئه دیوانه‌وار باعث شکاف در آمریکا شده است. این تئوری‌های توطئه را بعضی زوال حقیقت نامیده‌اند، بعضی از رسانه‌های آمریکایی آنها را تقویت کرده وشبکه‌های اجتماعی آن را به حد اعلا رسانده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار جهان