برنامه‌های هفته بسیج با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سرپل‌ذهاب گفت: برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج در این شهرستان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با سرایت ویروس کرونا و حمایت از آسیب‌دیدگان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ پاسدار نوروز اکبری روز پنجشنبه در نشست خبری با گرامیداشت هفته بسیج، افزود: بسیج در تمام سختی ها و عرصه های مختلف کشور به عنوان عضو پیشرو انقلاب اسلامی حضور فعال و اثرگذار دارد.

وی با بیان اینکه امسال اولین سالگرد تشکیل بسیج بدون حضور جسم ملکوتی سردار دلها شهید سلیمانی است، اظهار داشت: برنامه های گرامیداشت هفته بسیج امسال با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ ولزوم حفظ سلامت مردم بدون برگزاری تجمع و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی اجرا خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سرپل ذهاب گفت: برنامه های گرامیداشت هفته بسیج امسال با شعارمحوری بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرین براساس همان شعار معروف «اشدا علی الکفار و رحماء بینهم» بیشتر در حوزه مبارزه با شیوع ویروس کرونا و حمایت و کمک به قشر آسیب پذیر جامعه اجرا خواهد شد.

سرهنگ پاسدار اکبری اضافه کرد: آیین سالروز تشکیل بسیج در پنجم آذر ماه هرسال با تجمع بسیجیان شهرستان برگزار می شد که امسال تمام بسیجیان در منازل خود حضور داشته و به سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی که از طریق رسانه ملی بصورت زنده پخش خواهد شد، گوش خواهند داد.

وی بابیان اینکه کارگروه های متعددی در سپاه ناحیه برای برنامه های هفته بسیج تشکیل شده است، ادامه داد: برنامه محوری و ویژه بسیج شهرستان تهیه ۱۱۰ صندلی در کنار مزار شهدای گمنام شهرستان و قراردادن تمثال ۱۱۰ شهید گلگون کفن بسیجی شهرستان برروی آن است و ۴۱ نفر از بسیجیان به نمایندگی از اقشار مختلف بسیج، صنوف مختلف، مذاهب مختلف اسلامی و مشاغل گوناگون هرکدام به مدت ۲ دقیقه با شهدا سخن خواهند گفت.

اکبری تصریح کرد: خانواده های نیازمند شهرستان شناسایی شده و بسته های کمک معیشتی موادغذایی برای آن ها تامین شده که توسط بسیجیان و به نام شهدا به این خانواده ها اهدا می شود.

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب گفت: برنامه های بسیج امسال بیشتر به سمت و سوی مبارزه با شیوع بیماری کووید ۱۹ و تلاش در جهت کمک به حفظ سلامت مردم خواهد بود و از همه مردم شهرستان نیز دعوت می کنم که با رعایت پروتکل های بهداشتی در این برنامه ها حضور یابند.

از ابتدای اپیدمی تاکنون ۲۱ هزار و ۳۰۲ نفر با علایم کرونا در استان کرمانشاه بستری شدند و ۱۹ هزار و ۱۱۸ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

 هم اکنون هزار و ۶۸ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.