بیمه ‌سلامت ۲ میلیارد ریال برای انسولین دیابتی‌ها هزینه می‌کند

سنندج - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: این سازمان ماهانه بطور میانگین بیش از ۲ میلیارد ریال برای تهیه انسولین بیماران دیابتی زیرپوشش در این استان هزینه می‌کند.

دکتر انور اسماعیلی روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و ۳۰۰ نفر از بیماران دیابتی زیرپوشش بیمه سلامت استان از انسولین (نوع قلمی) استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه انسولین قلمی شامل سه نوع نئوراپید، لانتوس و نئومیکس است، اضافه کرد: منظور از نئومیکس، انسولین قلمی ترکیبی دو نوع نئوراپید و لانتوس است.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: تعداد بیمارانی که از لانتوس و نئوراپید استفاده می‌کنند و زیر پوشش بیمه سلامت هستند حدود ۶۰۰ نفر و بیمارانی که نئومیکس استفاده می‌کنند حدود ۷۰۰ نفر است.

وی افزود: معمولا هر بیمار در ماه بین چهار تا ۶ عدد انسولین قلمی استفاده می‌کند، ضمن اینکه قیمت آزاد هر قلم حدود ۴۰۰ هزار ریال است که ۹۰ درصد آن توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود و بیمه شده ۱۰ درصد آن را پرداخت می کند.

اسماعیلی تاکید کرد: براساس برآوردهای انجام شده این اداره کل بطور میانگین ماهانه بیش از ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در راستای حمایت از بیماران دیابتی که انسولین مصرف می‌کنند به داروخانه‌ها پرداخت می‌کند.

در استان کردستان یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =