واکنش کتائب حزب الله عراق به حمله موشکی به سفارت آمریکا

بغداد - ایرنا - «کتائب حزب الله» عراق به حمله موشکی دیشب (سه شنبه شب) به سفارت آمریکا در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی «سبز» در مرکز بغداد واکنش نشان داد و این حمله را به عنوان سرپوشی بر شکست «دونالد ترامپ» در انتخابات اخیر آمریکا دانست.

به گزارش ایرنا، کتائب حزب الله عراق در بیانیه‌ای حمله موشکی به سفارت آمریکا را پوششی برای شکست ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری اخیر دانست.

پایگاه خبری «المعلومه» امروز به نقل از بیانیه کتائب حزب الله نوشت: حمله به سفارت شرارت‌آمیز از دو حال خارج نیست؛ یا نادانی و حماقت تا مرز دیوانگی یا مزدوری برای ترامپ و تیم او است". 

در این بیانیه آمده است: حمله موشکی به سفارت آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست ترامپ در انتخابات از طریق صدور بحران‌های داخلی این کشور و تلاش به منظور نشان دادن او به عنوان یک ژنرال جنگی جهت سرپوش گذاشتن بر شکستش صورت گرفت.

منطقه سبز در مرکز بغداد که سفارت آمریکا در آنجا قرار دارد، سه شنبه شب شاهد حمله‌ای با هفت فروند موشک بود. ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که در این حمله یک نفر کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شدند.

در بیانیه ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق درباره جزئیات حمله تصریح شد: هفت موشک شلیک شد که چهار فروند آن به منطقه سبز اصابت کرد و سه موشک دیگر نیز در خارج از این منطقه فرود آمد.

این ستاد افزود: یکی از سه موشک یاد شده در نزدیکی مجتمع پزشکی و دیگری به ورودی پارک «الزوراء» اصابت کرد و سومین موشک در آسمان منفجر شد.

بر اساس این بیانیه، محل شلیک این موشک‌ها خیابان «الضغط» در محله «الامین الثانیه» بغداد بود که به کشته شدن یک کودک و زخمی شدن پنج نفر دیگر منجر شد که همگی غیرنظامی بودند.

این درحالی است برخی منابع عراقی نیز آسیب دیده غیرنظامیان را بر اثر ترکش موشک‌های سامانه‌های پدافندی آمریکا موسوم به «سی‌رم» دانستند که برای مقابله با موشک‌های یاد شده، وارد عمل شده بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha