واکنش خانه مطبوعات قم به برگزاری انتخابات از سوی ارشاد

قم - ایرنا - هیئت مدیره خانه مطبوعات قم همزمان با روز انتخابات این مجموعه در میان اصحاب رسانه استان، اطلاعیه صادر و در خصوص برخی مسایل به وجود آمده اعتراض کرد.

همزمان با برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان قم از سوی اداره ارشاد و حرف و حدیث موافقان و مخالفان، هیات مدیره خانه مطبوعات قم در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، ادعا کرده است که "در ادامه دخالت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در فضای رسانه‌ای استان به نفع جریان خاص، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم رأسا در انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات مداخله کرده و با حذف تبعیض آمیز برخی از اعضا در سامانه عضویت، زمینه ساز رأی آوری برخی افراد شده است".

اطلاعیه ادامه یافته است: "اداره ارشاد قم علیرغم اعتراض هیات مدیره خانه مطبوعات، بدون درنظر گرفتن نقش قانونی هیات مدیره (خانه مطبوعات) در برگزاری انتخابات، مستقیما برگزار کننده انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات استان قم شده است که این دخالت آشکار خلاف قانون و اساسنامه خانه مطبوعات بوده و مشروعیت صنفی این انتخابات را زیر سئوال برده است".

گفتنی است طی روزهای اخیر برخی مسایل در زمینه تایید و رد صلاحیت شماری از اهالی رسانه قم برای شرکت در انتخابات خانه مطبوعات مورد توجه قرار گرفت که این مباحث همزمان با زمان برگزاری انتخابات در روز جاری تشدید شده است.

در همین حال برخی فعالان رسانه ای قم بر این باورند که اشکالات بوجود آمده ناشی از کوتاهی هیات مدیره خانه مطبوعات بوده و ارشاد ناچار به ورود شده اما برخی دیگر می گویند: ارشاد در حذف رسانه های غیرفعال مطابق ماده ۱۶، تبعیض آمیز عمل کرده و خبرنگاران بسیاری از نشریات دیگر که مشمول همین ماده میشدند را حذف عضویت نکرده است. 

تلاش خبرنگار ایرنا برای کسب نظر مسوولان اداره کل ارشاد قم ادامه دارد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =