۲۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 84114736
۱۲ نفر

برچسب‌ها

ادارات قم ملزم به اجرای دورکاری کارکنان هستند

قم – ایرنا – معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: با اجرایی شدن دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، حضور کارکنان دستگاه های اجرایی در ادارات به یک دوم و یک سوم متناسب با رسته شغلی کاهش می یابد که همه ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

محمدرضا گروسی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: با تصویب طرح جامع مدیرتی ترددها و تجمع ها در ستاد ملی کرونا و ابلاغ آن به تمام استان های کشور، همه دستگاه های دولتی ملزم هستند تا این محدودیت ها را به دقت اجرایی کنند و نسبت به رعایت مسائل بهداشتی اهتمام جدی تری داشته باشند.

وی ادامه داد: بر این اساس از روز شنبه اول آذرماه دستگاه های ضروری واقع در گروه یک با حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت و سایر دستگاه ها در بازه ۲ هفته با یک سوم کارکنان فعالیت خواهند داشت.

معاون استاندار قم گفت: رعایت این دستورالعمل الزامی است و این موضوع به همه دستگاه های استان بخشنامه شده و با مدیران متخلف در این زمینه برخوردهای قانونی انجام می شود.

گروسی با تاکید بر این که تیم های نظارتی به صورت جدی بر فعالیت دستگاه های اجرایی در ادارات نظارت و با اهمال کاری ها در رعایت مسائل بهداشتی برخورد می کند، افزود: همه موظف به اجرای بخشنامه ستاد ملی کرونا هستند.

وی ادامه داد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در دستگاه های اجرایی در راستای اجرای این دستورالعمل های ابلاغی، به مدیران متخلف از تذکر شفاهی ، درج  در پرونده، کسر از حقوق و انفصال از خدمت برخورد می شود.

معاون استاندار قم تاکید کرد: شرایط کنونی شیوع کرونا در کشور و استان تعارف بردار نیست و اگر پیشگیری لازم صورت نگیرد در هفته های آینده با آمار چهار رقمی مرگ و میر در کشور مواجه خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه رئیسان ادارات، مسئول حسن اجرای دستورالعمل های ابلاغی هستند، ادامه داد: در روزهای اخیر با نظارت های انجام شده، برخی مجموعه ها از جمله برخی ادارات و بانک ها در استان پلمب شده اند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌ عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به ‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن(ع) در شهرک امام حسن(ع)، امام خمینی (ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد و بعثت در نیروگاه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها