برنامه‌های میراث فرهنگی تهران؛ از عکاسی کوچه باغ‌ها تا پرنده‌نگری

تهران- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فیروزکوه گفت:مسابقه عکس کوچه باغ های فیروزکوه با هدف توسعه گردشگری کشاورزی و مزرعه در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، ابراهیم اکبری افزود: فیروزکوه به دلیل وجود تعداد بالای باغ های میوه فصل، برگزاری هرگونه رویداد مرتبط با گردشگری کشاورزی و مزرعه را در فصل پاییز و بهار به دلیل زیبایی های خاص این دو فصل از سال دارد.

وی بیان کرد که این مسابقه عکاسی به صورت موبایلی بوده و تمام علاقه مندان می توانند آثار خود را با حفظ مالکیت عکس برای شرکت در مسابقه ها ارسال کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فیروزکوه عنوان کرد:برندگان این مسابقه بر اساس رای گیری و امتیاز دهی شهروندان بر گزار می شود و به ۵ نفر برگزیده جوایزی اعطا می شود.

کارگاه آموزشی شناخت پرندگان بومی در دماوند 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دماوند نیز اعلام کرد: کارگاه آموزشی شناخت پرندگان بومی دماوند با هدف توسعه گردشگری  پرنده نگری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

شهرام شریفی افزود: پرنده‌نگری یکی از شاخه های جذاب گردشگری است که ظرفیت خوبی برای اجرایی شدن در دماوند دارد.  

وی گفت: موقعیت جغرافیایی و آب هوایی دماوند موجب حضور متنوع پرندگان بومی و مهاجر به این شهرستان شده است به همین منظور این کارگاه آموزشی برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دماوند عنوان کرد: این کارگاه آموزشی به صورت رایگان و به به مدت سه ساعت در جلسه برای علاقه‌مندان به حوزه پرنده‌نگری برقرار است.

طرح «گوی و میدان صنایع دستی» درقرچک 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرچک خبر داد که طرح گوی و میدان صنایع دستی به منظور معرفی و آموزش رشته‌های صنایع دستی برگزار می‌شود.

مریم خدابنده اضافه کرد: در این طرح با حمایت و همکاری دفتر امام هر هفته یک رشته هنری در قالب فیلم و مستند معرفی و آموزش داده می شود.

وی افزود: صنایع دستی این ظرفیت را دارد تا علاقه مندان در کمترین زمان و با هزینه کم در مقایسه با سایر مشاغل یک در آمد و شغل  پایدار را برای خود ایجاد کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرچک عنوان کرد: در اولین هفته از اجرای طرح "گوی و میدان صنایع دستی" رشته معرق چوب به علاقه مندان به رشته های صنایع دستی معرفی شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha