تنها ۳۰ درصد اصناف مهاباد فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: تنها ۳۰ درصد اصناف و بازاریان این شهرستان در طول فعالیت روزانه و ارایه خدمات، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

امیر بهزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح بازار که بیشترین تجمع در این مکان‌ها صورت می‌گیرد، پایین بوده و نیاز است که شهروندان نسبت به رعایت هرچه بیشتر و دقیق‌تر آن همکاری کنند.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در شرایط  مقابله با کرونا باید به یک فرهنگ تبدیل و به یک مسوولیت برای تک‌تک افراد جامعه تلقی شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با بیان اینکه استفاده از ماسک در سطح ادارات دولتی نیز قابل قبول نیست، اظهار داشت: کارکنان نهادهای دولتی باید به عنوان الگوی سایر افراد و شهروندان در استفاده  ماسک تبدیل شوند و در رعایت پروتکل ها پیش قدم باشند.

بهزاد با بیان اینکه مدت استفاده هر ماسک نباید از چهار ساعت بیشتر باشد، بیان کرد: با توجه به احتمال بارندگی و خیس شدن ماسک، به علت اینکه ماسک خیس می‌تواند به راحتی ویروس را به خود جذب کند باید نسبت به عوض کردن آن اقدام شود.

وی اضافه کرد: با همت یکی از تولیدکنندگان ماسک در سطح شهرستان تولید و توزیع ماسک به اندازه کافی و پایین تر از نرخ مصوب دولتی در ۲۲ مرکز در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این شهرستان ۲۳۹ نفر فوت کرده‌اند که از این تعداد ۲۳۲ نفر بومی و اهل مهاباد و هفت نفر نیز غیر بومی و از شهرهای اطراف بوده‌اند.

اجرای محدودیت‌های جدید رفت و آمد و نحوه فعالیت واحدهای صنفی از اول هفته جاری در راستای کنترل شیوع بیماری کرونا در مهاباد آغاز شد.

براساس محدودیت‌های جدید کرونا فعالیت تمام واحدهای صنفی به جر گروه شغلی اول در مهاباد با توجه به وضعیت هشدار در این شهرستان به مدت یک هفته دیگر (تا ۳۰ آبان‌ماه) تمدید و در این مدت اصناف تا راس ساعت ۱۸ امکان فعالیت خواهند داشت.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =