استاندار یزد: دولت اختیارات ستاد استانی کرونا را افزایش داده‌است

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: با تصمیمات اخیری که در ستاد کشوری مقابله با کرونا گرفته شده، اختیارات ستادهای استانی با موافقت دولت افزایش یافته است.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستادملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری در خصوص محدودیت‌ها برای شهرهای بحرانی و مراکز استان‌ها به صورت سراسری و در مرکز انجام‌ می شود و برای سایر شهرستان‌ها این اختیار به ستادهای استانی تفویض شده تا بر اساس شرایط هر شهرستان تصمیم‌گیری مقتضی را انجام دهند.

وی ادامه داد: در یزد با توجه به اینکه این استان در صدر میزان شیوع بیماری در کشور قرار گرفته، تمامی محدودیت‌هایی مرکز استان، برای سایر شهرستان‌ها نیز اعمال شده و در این زمینه، از حداکثر اختیارات تفویض شده به استان استفاده شده است.

طالبی در خصوص وضعیت شیوع کرونا پس از محدودیت‌های اخیر در استان یزد اظهار داشت: شیب تند ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ در استان کاهش یافته و به مرحله ثبات نزدیک شده که در صورت تداوم رعایت ضوابط بهداشتی از سوی شهروندان، در ماه آتی شاهد کاهش تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان خواهیم بود.

وی با قدردانی از مشارکت اصناف و آحاد شهروندان استان در رعایت ضوابط بهداشتی و محدودیت‌های اعلام شده ، گفت: در ۲ هفته گذشته میزان استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به شکل محسوسی در استان افزایش یافته که انتظار از شهروندان این است که با تداوم این رفتار، در قطع زنجیره انتقال بیماری و کمک به کادر درمان استان که در یک ماه گذشته با فشار زیادی مواجه بوده اند، نقش بیشتری در مقابله با این بیماری داشته باشند.

استاندار یزد همچنین در خصوص تامین نیازهای تجهیزاتی مراکز درمانی استان یادآور شد: هم اکنون از نظر تجهیزات اکسیژن ساز با توجه به کمک اخیر دولت، بخش خصوصی و خیران ، نیازهای مراکز درمانی استان تا حد زیادی تامین شده است.

بر اساس آخرین آمار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد حدود یک هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا و مشکوک به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد بیش از ۲۰۰ نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =