شهرستان مرند در تولید محتواهای آموزش مجازی پیشرو است

تبریز- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش مرند با اشاره به پیشرو بودن آموزش و پرورش این شهرستان در زمینه تولید محتواهای الکترونیکی گفت: با تلاش فرهنگیان شهرستان، بیش از هشت هزار و ۵۰۰ عنوان محتوای آموزشی و پرورشی در این شهرستان تولید شده است.

اباذر کاظمی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به لزوم تداوم آموزش به صورت غیرحضوری با استفاده از روش های نوین مجازی اظهار کرد: محتواهای آموزشی و پرورشی در حوزه های مختلف در سطح مدارس منطقه، استان و کشور تولید و جهت استفاده عموم در فضای مجازی بارگذاری شده است که سهم محتواهای تولید شده در حوزه پرورشی و تربیتی هم، قابل توجه می باشد.
وی خاطرنشان کرد: تیم تخصصی تولید محتوای الکترونیکی شهرستان مرند در حوزه معاونت آموزش ابتدایی و معاونت متوسطه اول و متوسطه دوم در طول سال تحصیلی با تولید ۲ هزار و ۵۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی و بارگذاری بیش‌ از ۸۰۰ عنوان محتوای منتخب و با کیفیت بسیار بالا در قالب کلیپ و درسنامه مطابق با کتب درسی، در تلاش است در این شرایط خاص، جوابگوی نیازهای آموزشی دانش آموزان شهرستان و حتی کشور باشد.
مدیر آموزش و پرورش مرند با اشاره به سهم قابل توجه محتواهای تولید شده در حوزه پرورشی و تربیتی گفت: در طول سال تحصیلی، بیش از ۶ هزار و ۱۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی در حوزه های پرورشی، تربیت بدنی، مشاوره، سلامت و قرآن، عترت و نماز از سوی دانش آموزان، مربی های پرورشی، مراقبین سلامت، مشاوران، دارالقرآن ها، کانون ها و همکاران تربیت بدنی تولید شده است که از این میان تعداد ۱۰۰ اثر فاخر برای استفاده دانش آموزان و خانواده ها در سطح استان و کشور در کانالهای مجازی بارگذاری شده اند.
وی در خصوص تداوم تولید محتواهای باکیفیت در حوزه پرورشی و تربیتی افزود: قرار است با همکاری دفتر امام جمعه، حوزه علمیه، اداره تبلیغات اسلامی و نهاد روحانیت شهرستان مرند، محتواهای الکترونیکی با کیفیت بسیار بالا، با حضور متخصصین این امر تحت عنوان آموزشها و گفتمان های دینی و معرفتی تولید و در فضای مجازی برای بهره برداری دانش آموزان و خانواده ها، بارگذاری شود.
کاظمی گفت: علاوه بر این می توان به تداوم درسنامه های تولید شده توسط معلمان تلاشگر این شهرستان با کیفیت عالی اشاره کرد که در کنار تولید محتوای تخصصی الکترونیکی به تهیه و توزیع درسنامه به دانش آموزان نقاط پیرامونی شهر و شهرستان و روستاهای دوردست می پردازند.
وی گفت: با توجه به کمیت و کیفیت بسیار مطلوب محتواهای تولید شده توسط فرهنگیان شهرستان مرند، این تولیدات در سطح وزارت نیز مورد استقبال قرار گرفته است و اداره کل آموزش و پرورش استان نیز تولید محتواهای پایه های اول و ششم ابتدایی را به آموزش و پرورش این شهرستان واگذار کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =