مسیر نقده- پیرانشهر با ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار بهسازی می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: هزار و ۵۵۲ میلیاد ریال اعتبار برای تعریض و بهسازی راه اصلی نقده- پیرانشهر- تمرچین در نظر گرفته شده است.

سیدمحسن حمزه‌لو روز چهارشنبه در بازدید از مراحل توسعه راه اصلی نقده-پیرانشهر-تمرچین اظهار داشت: طرح تعریض و بهسازی راه اصلی نقده-پیرانشهر-تمرچین به طول ٣٣ کیلومتر علاوه بر تسهیل در دسترسی به پایانه مرزی تمرچین، ارتقای ایمنی محورها و کاهش سوانح جاده‌ای را موجب می‌شود.

وی ادامه داد: احداث راه اصلی نقده- پیرانشهر- تمرچین در ۲ قطعه، زیرساخت لازم برای گسترش ظرفیت‌های پایانه مرزی تمرچین به عنوان یکی از فعال‌ترین پایانه‌های مرزی استان به شمار می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: پایانه مرزی تمرچین در جنوب آذربایجان‌غربی یکی از پنج پایانه مرزی استان بوده که دروازه تجاری ۲ کشور ایران و عراق قلمداد می‌شود و نقش کلیدی در توسعه جنوب استان دارد.

به گزارش ایرنا رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به همراه معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از مراحل اجرایی طرح راه اصلی نقده-پیرانشهر- تمرچین بازدید کردند و تصمیم‌های لازم جهت سرعت در اجرای این پروژه گرفته شد.

مرز رسمی زمینی "تمرچین" در ۱۱ کیلومتری غرب شهرستان پیرانشهر در جنوب آذربایجان‌غربی و نقطه مقابل مرز حاج عمران عراق قرار دارد و یکی از نزدیکترین مسیرهای زمینی جمهوری اسلامی به دریای مدیترانه شرقی و به عنوان دروازه تجاری ۲ کشور ایران و عراق قلمداد می‌شود.

این مرز زمینی تا شهر ارومیه مرکز استان ۱۶۰ کیلومتر فاصله دارد و فاصله نزدیکترین شهرها به این مرز، پیرانشهر در ایران و "چومان" در عراق است که به ترتیب حدود ۱۱ کیلومتر و ۲۵ کیلومتر با گمرک تمرچین فاصله دارند.
مرز تمرچین پیرانشهر در سال ۱۳۸۶ به عنوان مرز مجاز رسمی زمینی فعال شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =